הלם בארה"ב: הרומן של ג'ון פ. קנדי נחשף

ספר זיכרונות שעתיד לצאת בימים אלו מתאר בפרטי פרטים את מערכת היחסים הנצלנית שניהל הנשיא האמריקני הנערץ ג'ון פ. קנדי עם מתמחה צעירה ובתולה בת 19. מימי אלפורד מתארת בפתיחות מפתיעה את הסודות מהמיטה הנשיאותית בימים שלפני הירצחו של אחד הנשיאים המשמעותיים ביותר בתולדות ארצות הברית

מערכת יחסים מעוררת מחלוקת. אלפורד וקנדי (רויטרס)

בשנת 1962 עשתה מימי בירדסלי את דרכה ברכבת לעבר וושינגטון. הצעירה בת ה-19 התרגשה לקראת תחילת תקופת ההתמחות שלה במחלקת הדוברות של הבית הלבן. היא לא העזה אז לדמיין שהביקור החטוף בן מספר החודשים יהפוך לרומן עסיסי וסוער עם נשיא ארצות הברית המכהן ג'ון פ. קנדי, שלימים יירצח על ידי מתנקש. סיפור הרומן בין השניים רואה אור בימים אלו לראשונה בספר זיכרונות שערורייתי שמפרסמת המתמחה לשעבר.

פרשיית מוניקה לווינסקי, המתמחה הצעירה שניהלה רומן עם הנשיא ביל קלינטון, הייתה - כפי שמתגלה בימים אלו - רק שערורייה אחת מני רבות שמערבות נשיאים מבוגרים ומתמחות צעירות. מימי אלפורד, לשעבר מימי בירדסלי, מפרסמת בימים אלו את ספר הזיכרונות המתאר את חוויותיה בבית הלבן בשנות ה-60 של המאה הקודמת.

אלפורד שמרה על הסוד במשך למעלה מארבעה עשורים. בשנת 2003 פורסמה ביוגרפיה חושפנית על הנשיא קנדי, בה מתוארת מערכת יחסים שניהל עם "מתמחה צעירה ואלמונית". התקשורת האמריקנית יצאה למסע חיפושים אחר הצעירה ולאחר מספר חודשי תחקיר אינטנסיביים נמצאה אלפורד - שבעל כורחה נאלצה להודות ברומן הסוער.

"הנשיא ביקש שתבצע אקט מיני באחיו טדי"

אלפורד בת ה-69 לא חוסכת בספר בפרטים גרפיים על ימיה ולילותיה עם הנשיא, אותו היא מתארת כ"מכור למין". היא מספרת כיצד איבדה את בתוליה לקנדי בחדר המיטות שלו ושל אשתו ג'קי. היא מציינת כי קנדי סירב לנשקה בפיה. במספר מקרים לטענתה, הורה לה הנשיא לבצע אקט מיני בחבריו. היא, לדבריה, נעתרה להוראותיו של האיש החזק אותו העריצה. במקרה אחר אף ביקש ממנה קנדי "לדאוג" לאחיו הצעיר טדי, לימים סנטור דמוקרטי. לבקשה זו מימי אלפורד כבר העזה לסרב.

היה ידוע בהרגליו המיניים. קנדי (רויטרס)
הרומן בין השניים נמשך גם לאחר שסיימה אלפורד את ההתמחות והמשיכה ללימודיה בקולג'. קנדי, כך היא טוענת קיים עמה יחסי מין בפעם האחרונה בשנת 1963, שלושה ימים בלבד לפני הביקור הטרגי בדאלאס, טקסס, שהסתיים במותו של הנשיא. "הלוואי ויכולת לבוא איתי לטקסס", אמר הנשיא לצעירה כפי שהיא מתארת, "אתקשר אלייך ברגע שאחזור משם".

כיום משמשת אלפורד כמנהלת אדמיניסטרטיבית בכנסייה בניו יורק. היא טוענת כי למרות התנהגותו הנצלנית של קנדי, מערכת היחסים ביניהם הייתה "קרובה וחמימה". קנדי נהג לדבריה להיוועץ בה בנושאים רבים, ביניהם גם לאחר מותו של בנו התינוק פטריק.

הנשיא קנדי היה ידוע עוד במשך שנות כהונתו כרודף נשים. הרומן המפורסם ביותר שלו היה עם לא אחרת מאשר כוכבת הקולנוע האגדית מרילין מונרו. אך מסתבר שגם בימים אלו, 49 שנים לאחר הירצחו, הרגליו המיניים עוד מצליחים להסעיר את הציבור האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת