אחרי האיום האירני בחרם: סמסונג יוצאת נגד הפרסומת של עספור

הפרסומת בה מככבות ארבע הדמויות הראשיות בסדרה "עספור", ממשיכה להסעיר את העולם. אחרי שאיימו אירן בחרם על ענקית הסלולר סמסונג, החליטו בחברה העולמית לגנות את הפרסומת השנויה במחלוקת

לא רק אירן, גם בענקית הסלולר "סמסונג" העולמית החליטו לגנות את הפרסומת של חברת "הוט" בכיכובם של כוכבי הסדרה "עספור", לאחר שביום שישי האחרון איימו גורמים אירניים לפתוח בחרם על החברה. באירן חשבו שהוט "העליבה את המדינה" במהלך פרסומת לטאבלט של סמסונג.

היום הוציאה חברת סמסונג העולמית הודעת גינוי לפרסומת של הוט. בהודעה שפורסמה ציינו בחברה כי "אין לנו קשר לפרסומת, אנו מחויבים להביע כבוד לכל תרבות שהיא בעולם". הפרסומת ירדה בשבוע שעבר ממסכי הטלוויזיה בישראל, אך בהתאם ללוח הזמנים שתוכנן מראש.

במהלך הפרסומת שעוררה כעס גדול באירן, נראים כוכבי הסדרה כשהם מחופשים לסוכני מוסד, ומסתננים לאירן כביכול על מנת לבצע שם פעולה צבאית. כאשר מגיעים הארבעה למתקן, הם פוגשים בחברם, סוכן מוסד נוסף, שצפה בכל פרקי הסדרה בטאבלט של חברת סמסונג. באתר האירני "פרס טי.וי" דווח בשבוע שעבר כי האירנים זועמים על כך שמדינתם הוצגה באור שלילי ופרימיטיבי - כאשר גמלים רבים וחול משמשים כתפאורה.

בעולם מודאגים מהפרסומת של הוט

גורמים באירן הודיעו אז לחברת סמסונג שהם שוקלים ברצינות את הטלת החרם, ואחד מהם אף אמר ל"פרס טי.וי" כי "התנצלותה של החברה לא תספיק, ועליהם לשאת בתוצאות על הפקת הפרסומת". דובר חברת סמסונג בטהרן אמר לכלי התקשורת כי "אין כל קשר בין סמסונג להפקת הפרסומת, שנעשתה לחלוטין על ידי חברת הכבלים הישראלית 'הוט'".

גם בעולם הפרסומת המשעשעת גרמה לדאגה. רשת הטלוויזיה CCTV פרסמה לפני כשבועיים כתבה סביב הפרסומת הכתבת סטפני פריד דיווחה מתל אביב, כי "המתח גבוה באזור. ממשלת אירן מציבה אצבע מאשימה לעבר ישראל ומאיימת להגיב". לאחר מכן היא מציגה: "בישראל מרחפת השאלה - האם ישראל תתקוף את מתקני הגרעין באירן - במקביל הפרסומת הזאת משודרת בטלוויזיה בישראל".

לטענת הכתבת, הפרסומת נועדה להיות מצחיקה, אבל לא ניתן להתעלם מהמציאות והתזמון שבה היא משודרת, או מהמסר הסופי שלה. למרות שלנו ברור שמדובר בצירוף מקרים, נסגרת הכתבה במשפט, "בישראל הקומדיה משקפת את המציאות".

בהוט סירבו להגיב להתפתחויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת