מלון הגירושים בהולנד: פרידה בסוף שבוע אחד

בסופי שבוע במלונות לעתים צומחים סיפורי אהבה של שנים, אך יזם הולנדי החליט לפתח קונספט חדש של מלון שבו יסייעו לזוגות המבקשים להתגרש, לסיים את ההליך הכאוב והסבוך בתוך סוף שבוע אחד בלבד. "מלונות הגירושין" מספקים את כל מה שזוג מתגרש צריך: טפסים, עורכי דין ואפילו בר לשתות בו - הכל כלול במחיר

אח מחממת, כוס יין צוננת - סוף שבוע רומנטי לשניים. בהולנד אפשר למצוא זוגות שכך חווים את סופה של הזוגיות ביניהם: במלון גירושין.

בעבור תשלום מוסכם מראש, הזוג המתפורר יכול לפגוש מגשר או עורך דין שפועל בשטח בית מלון רגיל, אשר מצויד בכל המסמכים החוקיים הדרושים לקבלת הגט בסוף שבוע אחד בלבד.

"היום אנחנו יודעים יותר ויותר על הנזקים שנגרמים בעקבות המריבות, הנזק שמשפיע על הילדים ולכן הרעיון על פיו אדם יכול לשלב את הגישור בסביבה נוחה, בתקופה יחסית קצרה שבה ניתן לסכם גירושין, זהו קונספט מבריק", אומרת אן מארי, מגשרת בבית המלון בהאג.

את הרעיון המקורי יזם ג'ים הלפאנז, שגייס מספר עורכי דין ומגשרים המתעסקים בנושאים כגון תשלום מזונות, הסדרי ביקורים וחלוקת רכוש . הקונספט העיקרי שעומד בבסיס עבודתם הינו "בני הזוג יעזבו את המלון רק אחרי שכל העבודה נעשתה, הדבר היחיד שנותר לנו יהיה להביא את הסכם הגירושין מול שופט, שיאשר באופן רשמי את הגירושין", מסביר הלפאנז.

בקרוב: מלונות גירושין גם בגרמניה וארצות הברית

אחד הגברים שבחר לשים קץ לנישואיו באמצעות ה"מסלול המהיר" במלון, מציין כי בתחילה עלו בו חששות, אך בסופו של דבר נהנה מהתהליך עם אשתו לשעבר. "ברגע שנכנסנו למלון, סגרנו את הסכמי הגירושין ואז יצאנו לעיר לאכול ולשתות, אפילו צחקנו קצת יחד".

המסלול המהיר של מערכת החוק ההולנדית משתמשת בכמה מלונות ברחבי המדינה. צוות המלון מעניק לבני הזוג שעל סף פרידה, יחס מועדף מהרגיל. העובדים אחראיים לכך שהמתגרשים לא יסתובבו לבדם במלון. אשת יחסי הציבור של המלון בהאג מסבירה כי "בדרך כלל אנו שואלים את האורחים אם הם נהנו במלון, אך את האורחים הללו איננו שואלים, זה לא ראוי למלון גירושין".

הרעיון של מלון גירושין יגיע בקרוב גם לגרמניה ולארצות הברית, והוא עשוי להציע הליך חוקי ומהיר שאולי יתאים גם לזוגות הישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת