מה מחזיקה המלכה אליזבת' בתיק המלכותי?

60 שנים עברו מאז שהמלכה אליזבת', אז נסיכה צעירה בת 26, ירשה את כתר המלוכה מאביה המלך ג'ורג'. לרגל ציון התאריך החגיגי, מתפרסמות ברחבי לונדון ביוגרפיות מעניינות אודות דרכה של המלכה. בין הפרטים שנחשפו ניתן לגלות גם מה נושאת המלכה ה"רגזנית" בתיקה האישי

מפתחות, ארנק וטלפון נייד - אלו הדברים הבסיסיים שאנחנו בדרך כלל מחזיקים בתיק היד שלנו. את הבריטים מעניין בעיקר מה מחזיקה מלכת אנגליה אליזבת' בתיקה ב-60 השנים האחרונות.

לרגל ציון 60 שנות מלכותה של המלכה אליזבת', חושף היום ה"דיילי מייל" הבריטי מספר פריטים אותם נושאת המלכה לכל מקום. בין השאר, ישנו לפחות ליפסטיק אדום אחד, מראה קטנטנה, משקפיים, סוכריות מנטה ושטרות כסף של חמישה ועשרה ליש"ט, עט אחד או שניים, ושטרות שנועדו לתרומות שהמלכה משאירה במרכזים בהם היא מבקרת.

ב"דיילי מייל" הצליחו לדלות את המידע מתוך ספרה של סאלי בדל-סמית', הביוגרפית הרשמית של ארמון המלוכה הבריטי. סמית' שליוותה את משפחת המלוכה במשך עשרות שנים, חושפת בספרה "האישה שמאחורי הכתר", את סודותיה של המלכה.

בנוסף, מספקת סמית' פרטים שיסייעו בזיהוי נשים ששואפות להתחזות למלכה. לטענתה התיק המלכותי, שהפך לסימן ההיכר של המלכה, יישען תמיד על הכתף השמאלית שלה. עם זאת, מציינת סמית' לא בכל יום נושאת המלכה את אותו התיק. במהלך היום היא מסתובבת עם תיק רגיל בצורת ירח, לארוחות הערב התיק הופך קטן מאוד, ורבים לא מצליחים להבין מה ניתן להכניס לתוכו.

קריקטורה של היסטוריה או היסטוריה של קריקטורה?

סמית' היא לא הראשונה שדנה בסוגיית תכולת התיק המלכותי. כבר בשנת 2007 יצא לאור ספר נוסף שכותרתו "מה יש בתיק של המלכה וסודות מלכותיים נוספים", ובו נכתב שהמלכה נושאת גם תמונות של צאצאיה.

בחודש יוני הקרוב ייערכו בבריטניה חגיגות רשמיות לציון 60 שנים מאז שהנסיכה הצעירה אליזבת' השנייה, ירשה את כתר המלוכה מאביה המלך ג'ורג' השישי. אווירת החגיגיות מורגשת בלונדון כבר מעכשיו.

במסגרת החגיגות מציג מוזיאון הקריקטורות בלונדון נקודות ציון בולטות מדרכה של אחת הנשים החזקות בעולם במאה האחרונה. הציורים משקפים בעיקר את נקודת מבטם של האזרחים הפשוטים. יוזמת התערוכה מציינת כי "במהלך שנות ה-50 לדוגמה, הציבור בקושי ראה את המלכה ולכן קיבלנו איורים שמתארים אותה כפי שנראתה בטקס ההכתרה".

בתערוכה מוצגות תמונות שבהן מוכתמת המלכה בדיו, ובני הזוג צ'ארלס ודיאנה "מעוטרים" בסימני עט. "כשהתחלתי לצייר אותה לפני 30 שנה, העתקתי את הדמות משטרות הכסף, מפני שכך אנשים ראו אותה, כך היא הפכה לאייקון שלנו, ראינו אותה רק על הכסף", אומר מאייר עיתון "הגרדיאן" מרטין ראווסון.

"יש משהו נפלא ונרגז במלכה, יש לה הבעה שנחמד לצייר, וראש שנראה כמו אגס. השפתיים שלה נוטות למטה ואפה נראה כמו פרי", אומר ראווסון ומוסיף: "לרוב ההבעה שלה נראית כמו חוסר הסכמה ורגזנות, אך מי יכול להאשים אותה עם משפחה שכזו?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת