שר ההגנה האמריקני הבא: אשטון קרטר

נשיא ארצות הברית ברק אובמה צפוי להכריז על מינויו של בכיר הפנטגון אשטון קרטר כמחליפו של שר ההגנה הפורש, צ'אק הייגל. כך דווח ברשת CNN. בשנים האחרונות שימש קרטר כראש מערך סחר הנשק של משרד ההגנה האמריקני עם בעלות בריתה בעולם, בהן גם ישראל. בבית הלבן סירבו להתייחס לדיווחים

האיש שמאחורי עסקאות הנשק האמריקניות, קרט (AP)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה צפוי להכריז על מינויו של אשטון קרטר לתפקיד שר ההגנה האמריקני הבא. כך מדווחת היום (שלישי) רשת CNN. שמו של קרטר כבר הוזכר בעבר כמועמד אפשרי לתפקיד, הודות לניסיונו הרב במשרד ההגנה האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר התפטרותו המפתיעה של צ'אק הייגל בשבוע שעבר ממשרד ההגנה האמריקני, החליט הנשיא אובמה על האיש הבא שיעמוד בראש הפנטגון. על פי הדיווחים ברשת CNN מדובר באשטון קרטר, מבכירי משרד ההגנה האמריקני לשעבר, אשר שימש בין השר כסגן שר ההגנה.

בתפקידו האחרון בפנטגון, שימש קרטר כאחראי סחר הנשק של משרד ההגנה האמריקני, ובמסגרתו היה מעורב בעסקאות נשק רבות עם בנות ברית שונות של ארצות הברית, בהן ישראל, הודו ומדינות ברית נאט"ו.

בין השאר יזם קרטר את תכניות לוחמת הסייבר של הפנטגון האמריקני וניהל את מערך כלי הלחימה האלקטרוני של צבא ארצות הברית, שהופעל בעיקר בקרבות באפגניסטן.

דוברו של קרטר סירב להתייחס לדיווח, כמו גם הבית הלבן שם ביקשו שלא להגיב לפרסומים עד להודעה הרשמית בנושא.