הדוגמנית שפוטרה כי חרגה ב-2 ס"מ בהיקף הירכיים

שני סנטימטר - זו הסיבה לפיטוריה של דוגמנית הולנדית מעבודתה בסוכנות "עלית מודלס". היקף ירכיה של אנאנדה מרצ'ילדון עלה ל-92 ס"מ, שניים מעל הרף שקבעה סוכנות הדוגמנות. עכשיו היא תובעת את החברה וטוענת כי ההיקף נובע ממבנה גופה. הסוכנות מצדה לא מתביישת: "לא מצאנו לה עבודה, המידות המקובלות הן קטן מאוד בלבד"

פוטרה בגלל הירכיים. מרצ'ילדון (יח"צ)

הרזון בעולם הדוגמנות חוצה כל גבול: הדוגמנית ההולנדית אנאנדה מרצ'ילדון, מי שהתפרסמה בזכות זכייתה בריאליטי "דוגמנית העל הבאה של הולנד", הוכתה בתדהמה כשסוכנות הדוגמנות בה הועסקה פיטרה אותה - כי היקף הירכיים שלה גדל בשני סנטימטרים.

היקף הירכיים של הדוגמנית בת ה-24 הגיע ל-92 ס"מ, בעוד שעל פי סוכנות הדוגמניות המפורסמת "עלית מודלס", ההיקף אמור להיות 90 ס"מ בלבד. רק לשם השוואה, היקף הירכיים הממוצע בקרב נשים באירופה עומד על 102 ס"מ, כך על פי השוואה שערך העיתון הבריטי "טלגרף".

בעקבות פיטוריה, מרצ'ילדון הזועמת החליטה להגיש תביעה. הדוגמנית טוענת כי הסוכנות שילמה לה רק 10 אלף אירו, בעוד לפי החוזה שנחתם עמה בשנת 2008 הובטח לה סכום של 74 אלף אירו. בנוסף, פרקליטה והיא טוענים כי היקף הירכיים שלה הוא כתוצאה ממבנה גופה. "גם ככה היא רזה מאד, על גבול האנורקסיה, לאן רוצים שהיא תרד?", שאל עורך דינה.

יתרה מזאת, מקורביה של הדוגמנית טוענים כי עורך דין מטעם סוכנות הדוגמניות אמר לה במפורש כי "למרות שיש לך פרצוף יפה, יש לך תחת שמן". הפרקליט הממולח הוסיף עוד עלבון ואמר כי "מעולם לא היית יכולה להיות דוגמנית על, את פשוט לא מתאימה לזה".

פרקליטי סוכנות הדוגמנות לא התביישו למסור בתגובה כי "לסוכנות היה בלתי אפשרי למצוא לדוגמנית עבודות כי לא היו לה את המידות המתאימות". עוד הוסיפו כי "הסוכנות עוסקת באופנה עלית והמידות המקובלות באופנה זו - הן מידה אחת, והיא 'קטן מאוד'. אין לסוכנות כוח לשנות את מה שהשוק מכתיב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת