אחרי 26 שנה: רומא נצבעה לבן

בעוד כאן בישראל היה סוף שבוע אביבי במיוחד, באירופה החורף סוער במיוחד. שלג כבד ירד בסוף השבוע באיטליה וכיסה את הבירה רומא בלבן, לראשונה מזה 26 שנה. התיירים המרוצים השתעשעו בשלג לאחר שהקולוסאום נסגר מחשש להחלקות. כך זה נראה

סופת שלגים משתוללת ברומא בירת איטליה, לראשונה מזה 26 שנים. השלג הכבד אף הביא לסגירתו של הקולוסיאום, מחשש שתיירים שיסיירו במקום יחליקו על המדרגות החלקלקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזג האוויר הסוער והקרח שהצטבר על הכבישים בעיר גרם לנהגים להשאיר את רכבם בצד הכביש ולצאת להשתובב בשלג, והקשה על פעילות התחבורה הציבורית. ברחבי העיר נרשמו מספר תאונות דרכים, לאחר שכלי רכב החליקו על הכביש והתנגשו.

כשישה סנטימטרים של שלג הצטברו עד כה ברחבי רומא, שנראית ציורית מתמיד תחת המעטה הלבן. אך התיירים שזוכים לבקר כעת בעיר, יאלצו לוותר על סיור בקולוסיאום שנסגר על ידי הרשויות מחשש שהמבקרים יחליקו.

צפון איטליה: 40 סנטימטרים של שלג

בחלקה הצפוני של איטליה משתוללות סופות קשות עוד יותר, וכ-40 סנטימטרים של שלג הצטברו עד כה באזור. הרשויות באיטליה ביקשו מאזרחי המדינה להימנע מנסיעות לא חיוניות, זאת מכיוון שמזג האוויר הסוער צפוי להימשך גם לאורך השבוע הקרוב.

סופת השלג הקודמת שהשתוללה ברומא היתה בשנת 1986. מאז ועד היום ירד לעיתים שלג קל בבירה האיטלקית, אך לא שלג כבד כמו בחורף הנוכחי.