הדוגמנית עם המתניים הכי צרים בעולם

יואנה שפנברגר בת ה-30 מתעקשת שהיא לא אנורקסית, אבל עם היקף מתניים של 40 ס"מ - היא מועמדת להיכנס לספר השיאים של גינס. "אף אחד לא מאמין, אבל בכל יום אני אוכלת שלוש ארוחות מלאות, וטוחנת שוקולד וחטיפים כל הזמן", היא אומרת. "אני מתה על קבב ופיצה. פשוט יש לי קיבה קטנה"

הכי רזה בעולם. יואנה שפנברגר (פייסבוק)

היקף המתניים שלה הוא רק 40 סנטימטר, לא הרבה יותר גדול מהיקף של דיסק, אבל היא מתעקשת שהיא אוכלת שלוש ארוחות מלאות ביום - כולל פיצה, קבב וחטיפי צ'יפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדוגמנית הרומניה יואנה שפנברגר בת ה-30 מתנשאת לגובה 1.75 מ', אולם שוקלת 38 ק"ג בלבד. למרות הביקורות המופנות כלפיה, כמי שעשויה לעודד אנורקסיה בקרב צעירות, היא אומרת: "אף אחד לא מאמין לי, אבל בכל יום אני אוכלת שלוש ארוחות מלאות, וטוחנת שוקולד וחטיפים כל הזמן. פשוט יש לי קיבה קטנה – אם אני אוכלת יותר מדי, אני מרגישה חולה".

יואנה נולדה במשקל נורמלי של 3.200 ק"ג, והייתה ילדה נורמלית לחלוטין. אלא שבמהלך גיל ההתבגרות, ומסיבה לא ברורה, הפך גופה להיות מה שהוא היום. בגיל 13, היא מספרת, חבריה כבר יכלו להקיף את מתניה הצרים באמצעות כפות הידיים. מאז היא ניסתה שוב ושוב להשמין – אולם ללא הצלחה. "ברומניה עדיף להיות שמן", היא מתוודה, "משום שזה אומר שאתה בא ממשפחה עשירה".

רק בשנת 2006, אז היא פגשה את בעלה לעתיד, גרמני בשם יאן, היא החלה להרגיש נוח יותר עם הגוף שלה. בן זוגה החדש עודד אותה להפוך לדוגמנית, לאחר שתמונות של יואנה אותן הוא העלה לרשת קיבלו אלפי תגובות סוערות. היום היא כבר מאושרת עם מימדי הגוף החריגים שלה: "זו מתנה נפלאה מהטבע", ובעלה מסכים: "היא משהו מיוחד. יואנה היא כנראה הדוגמנית היחידה בעולם במידות האלה".

"אני עדיין רוצה לעלות במשקל כדי שלא להיראות כל כך מזעזעת", אומרת הדוגמנית. "עכשיו כשאני חיה בגרמניה אני יכולה לאכול כמה פיצה וקבב שבא לי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת