אירן: משמרות המהפכה פתחו בתמרון ימי במיצרי הורמוז

בעוד שבעולם עוסקים בהחרפת הסנקציות ובדיווחים על תקיפה אפשרית על מתקני הגרעין בחודשים הקרובים, משמרות המהפכה באירן פתחו הבוקר בתמרון ימי שתוכנן מראש במיצרי הורמוז. לדברי מפקד חיל הים האירני, התמרון צפוי להימשך חודש, ובמסגרתו ישוטו באזור ספינות קרב. NBC: "כך תיראה התקיפה באירן"

תמונות מהתרגיל האירני האחרון בהורמוז (חדשות 2)

סנקציות ולחץ של המערב - ואירן בשלה: משמרות המהפכה החלו הבוקר תמרון ימי בסמוך למיצרי הורמוז, שבועות ספורים לאחר סיומו של תמרון חיל הים האירני באזור, כך מדווחים הבוקר כלי תקשורת באירן. על פי הדיווחים, במסגרת התרגיל ספינות מלחמה יבצעו תמרונים באזור במהלך החודש הקרוב.

כבר לפני חודש הודיע מפקד חיל הים האירני, סרדאר פדווי, כי התרגיל של משמרות המהפכה יתקיים במהלך פברואר, כחלק מסדרת תרגילים שמתכוונת אירן להמשיך בהם באזור.

לדברי פדווי, התרגיל צפוי להיות שונה במהותו מהתרגיל הימי שהסתיים השבוע, ואשר דימה את סגירתם של מיצרי הורמוז במקרה של פעולה צבאית נגד אירן. הוא הדגיש כי המיצרים חשובים במישור האסטרטגי והכלכלי לעולם כולו, והתייחס לאיומי המערב לצאת לפעולה צבאית נגד אירן. "היום הרפובליקה האסלאמית שולטת לחלוטין באזור, וכל התנועות המתנהלות בו הן תחת שליטתה", אמר.

"כל כלי שייט מלחמתי שיעבור במפרץ - זקוק לאישור שלנו"

לאחרונה מאיימת אירן להחריף את צעדיה בעניין מיצרי הורמוז. "כל כלי שייט מלחמתי, של כל מדינה, שיבקש לעבור במיצרים ללא תיאום או אישור מכוחות חיל הים האירניים, ייעצר על ידי הכוחות המזויינים", אמר בחודש שעבר חבר הפרלמנט נאדר קאזיפור, כפי שדווח בכלי תקשורת מקומיים. "תכניתנו תוצג ותובא לאישור בדיון הבא בפרלמנט, בשבוע הבא", הוא הוסיף.

התמרון הימי של משמרות המהפכה מתבצע על רקע כתבת התחקיר של רשת NBC האמריקנית אמש, בו פירטה לכאורה את "מבצע התקיפה הישראלי" ברפובליקה האסלאמית, שלפי הדיווח, עשוי להפוך למציאות בחצי השנה הקרובה. כך, לפי התחקיר, תיראה תקיפה ישראלית באירן:

• כוחות מיוחדים וחשאיים של צה"ל ייפעלו מהקרקע. 

• מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית יותקפו בטילי "יריחו 2" בעלי טווח של 2,400 קילומטרים.

• חיל האוויר יסייע במבצע בטייסת ה"רעם" - ובה מטוסי F15i.

• גם מטוסים ללא טייס ישולבו בתקיפה.

• במבצע כולו ייעשה שימוש בנשק קונבנציונלי בלבד.

החשש מפני ההתחמשות האירנית עלה היום שוב לכותרות, אחרי שהרפובליקה האיסלאמית שיגרה בהצלחה לחלל לווין באמצעות טיל בליסטי ארוך טווח - שיכול לשמש גם לתקיפה בישראל ובמטרות אחרות בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת