חורף קטלני: 38 הרוגים באוקראינה

אוקראינה חווה בימים אלו חורף קשה במיוחד. הטמפרטורות צונחות במהלך הלילה ועשרות אלפי מחוסרי הדיור במדינה נמצאים בסכנת חיים ממשית. רק ביממה האחרונה קפאו למוות 38 בני אדם והרשויות במדינה נערכות למבצע רחב היקף בניסיון למנוע קטל המוני

החורף מקפיא את אירופה (חדשות 2)

אם בימים האחרונים חשבתם שקר בארץ, תחשבו שוב. סוכנות הידיעות באוקראינה מדווחת כי 38 בני אדם קפאו למוות רק ביממה האחרונה. אוקראינה סובלת בימים אלו מהחורף הקר ביותר בשש השנים האחרונות, כשהטמפרטורות צונחות בלילה אל קרוב ל-30 מעלות מתחת לאפס. השלטונות במדינה נערכים למבצע רחב היקף על מנת למנוע אסון שיגרום למותם של אלפים.

השר האוקראיני הממונה על מקרה החרום אמר לתקשורת המקומית, כי רק בשבוע האחרון נהרגו 101 בני אדם כתוצאה מנזקי הקור העז. מתוך אותם הרוגים, 64 נמצאו מוטלים ללא רוח חיים ברחוב, 26 קפאו למוות בביתם ו-11 נוספים מתו במהלך טיפול רפואי.

כמו שניתן להבין מהנתונים, מרבית קורבנות החורף הם מחוסרי דיור ואוקראינה מנסה למצוא פתרון לאלפי ההומלסים בתחומה. בשבועות האחרונים הוקמו ברחבי המדינה כ-3,000 אוהלים מחוממים שמטרתם להציל את חייהם של דרי הרחוב מהחורף הקטלני שפוקד את המדינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת