מדהים: השבט האבוד בפרו נחשף

במשך שנה שלמה הצליחו בני שבט מאסצ'ו-פירו לברוח ממצלמות וסקרנים, מאז שזוהו לראשונה. מי שבכל זאת ניסה להתקרב הסתכן בפגיעה מירי חצים בוערים של אנשי השבט. עכשיו, מתפרסמת לראשונה תמונה של בני השבט - בגובה העיניים

הרשויות בפרו טוענות שהן עושות כמיטב יכולתן כדי לשמור על אנשי שבט אבוד בלב האמזונס שזוהה על ידי כורתי עצים ומחפשי משאבים שסיירו בדרום מזרח המדינה לפני כשנה. עד כה בני השבט תועדו רק מהאוויר כשהם עוסקים בענייני היום יום על גדות הנהר. צוות צילום מיוחד שיצא לפגוש אותם פנים אל פנים, הצליח לספק תמונה ראשונה של בני השבט בגובה העיניים.

אורח החיים של השבט הקטן שקורא לעצמו מאסצ'ו-פירו מרתק את המדענים ואת המטיילים הרבים שהסתקרנו מהסיפור, וניסו להגיע אליהם. אלא שאותם מבקרים נתקלו במתקפת חיצים בוערים שנורו מקשתות בני השבט סמוך לנהר בחבל הפרואני - "אם האל".

הבדידות המזהירה לא תמשך עוד זמן רב

התמונה שהאגודה הבינלאומית להישרדות פרסמה אמש מראה את בני השבט יושבים סמוך לנהר. "זו התמונה המפורטת ביותר של אנשי השבט המבודדים שמישהו הצליח לצלם", אמר אחד מאנשי האגודה. ניסיונות קודמים לפגוש את בני השבט עלו ביוקר. פקח יערות אחד נפצע מפגיעת חץ בחודש אוקטובר האחרון, אחרי שהגיע קרוב מידי למחנה שבט המאסצ'ו-פירו. חודש אחר כך, הצליח חוקר שבטים אינדיאנים אחר בשם ניקולאס פלורס לשוחח עם האינדיאנים, והביא להםבט סכין וסיר בישול, אבל בשלב מסוים ספג חץ בליבו ומת.

על פי הפרסומים בפרו ובאגודה הגאוגרפית הספרדית שמנסה לחקור את בני שבט, המאסצ'ו-פירו כוללים כמה מאות אנשים, וחיים בשמורת הטבע "מאנו". אבל הבידוד שלהם עומד עכשיו בסכנה מפני שסוחרי עצים ומחפשי אוצרות טבע דוחקים אותם עמוק יותר ויותר לתוך הג'ונגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק