הקרב האחרון של אסאנג' לפני הסגרה

צוות ההגנה המורחב של ג'וליאן אסאנג' מקדיש הבוקר מאמץ אחרון למנוע את הסגרתו של מייסד וויקיליקס לשוודיה - שם תלויים נגדו אישומים באונס ובתקיפה מינית של שתי נשים. אם יכשל, אסאנג' אולי יאלץ לבטל את תכניותיו, לפחות בעולם התקשורת, שבו הוא צפוי להגיש תכנית אירוח ולהשתתף בפרק מיוחד של הסימפסונס - בדמותו

יום דרמטי למייסד ויקיליקס (רויטרס)

מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג' וצוות עורכי הדין שלו הגיעו היום לבית המשפט העליון בלונדון בניסיון אחרון למנוע את הסגרתו של אסאנג' למערכת המשפט בשוודיה, שם תלויים נגדו אישומים בנושא תקיפה מינית.

עורכי דינו של אסאנג' לא הצליחו לשכנע את בית המשפט לערעורים שצו ההסגרה נגד אסאנג' אינו תקף, וכך אולץ האיש שאחראי להדלפה הגדולה בהיסטוריה לפנות לבית המשפט העליון כדי לנסות ולהלחם בהחלטה. בית המשפט בשוודיה מבקש לחקור ולהעמיד את אסאנג' לדין אחרי שעלו נגדו טענות על אונס והתעללות מינית בשתי נשים שפגש כששהה בשטוקהולם באוגוסט 2010. אסאנג' מצדו מכחיש את ההאשמות.

לכיסא המארח או לכיסא הנאשמים

הרכב שופטים מיוחד הוקם לכבוד האירוע בבית המשפט העליון בלונדון, והוא כולל עוד שבעה שופטים בנוסף להרכב הקבוע של חמשת השופטים. חבר השופטים לא ידון בהאשמות עצמן אלא בבקשת צו ההסגרה הכלל אירופי שהוצא בדצמבר 2010. אנשי ההגנה של אסאנג', שגייסו לשורותיהם כמה מעורכי הדין הבולטים באירופה, טוענים שמערכת המשפט השוודית אינה הוגנת מפני שאת צו ההסגרה לא הוציא שופט אלא מערכת התביעה השוודית - אותה המערכת שמבקשת לחקור אותו.

בחודש האחרון ג'וליאן אסאנג' עשה צעדים ראשונים בעולם התקשורת. הוא סיכם עם ערוץ הטלוויזיה הרוסי RT על סדרה של תכניות אירוח שיצולמו בבית שבו הוא שוהה במעצר בלונדון. אסאנג' גם מתכונן לספק את קולו לפרק מיוחד של הסימפסונס - שם הוא ידובב את דמותו שלו, אם לא יכנס לבית הכלא בשוודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק