פקחי סבא"א: "יש עוד עבודה באירן"

ששת פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית חזרו הבוקר מטהרן, שם נפגשו עם אנשי תכנית הגרעין. עם נחיתתם בוינה הם ציינו כי "היה טוב אך יש עוד עבודה". עם זאת, רשת הטלוויזיה אלעלאם מדווחת כי הם לא ביקרו באתרים המרכזיים של הגרעין. על פי דיווחים במדינה, נקבע תאריך למפגש נוסף

דיווח: הפקחים לא ביקרו באתרי הגרעין (רויטרס)

פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שבו מביקורם באירן, למטה הסוכנות בווינה והגדירו את הביקור "טוב". במהלך ביקורם הם דנו עם אנשי תכנית הגרעין האיראנית בנושא פיתוח הגרעין במדינה. הפקחים ציינו כי יש עוד עבודה רבה לפניהם: "אנו מחויבים למצוא פתרון לכל הבעיות המודגשות, אירן בהחלט מחויבת לנושא", אמר הרמן נקרט, סגנו של ראש סוכנות האו"ם. "כמובן שיש עוד הרבה מאוד עבודה שצריך לעשות ולכן אנחנו מתכננים ביקור נוסף בעתיד הקרוב".

למרות שהפקחים הגדירו את הביקור טוב, רשת הטלוויזיה אלעלאם חשפה כי הפקחים שהגיעו לאירן ביום ראשון האחרון לא הספיקו אפילו לבקר באתרי הגרעין המדוברים ולא קיבלו הוכחות חותכות כלשהן לכוונות של תכנית הגרעין. על פי הדיווח, הפקחים רק "הכינו את הקרקע" להמשך השיחות עם טהרן.

סוכנות הידיעות האירנית פארס טוענת שבמהלך שלושת הימים האחרונים, בכירים מאירן ניהלו "שיחות בונות" עם ששת הפקחים ושני הצדדים החליטו להמשיך את המגעים. על פי הדיווח, נקבע תאריך למפגש נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק