פלורידה: ניצחון מוחץ למיט רומני

צעד משמעותי לרומני בדרך לזכייה במועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות: מספירת 95% מקולות המצביעים עולה כי המועמד המתון זכה בניצחון סוחף. רומני זוכה ב-46% מהקולות, לעומת 32% בלבד ליריבו ניוט גינגריץ'. הניצחון צפוי להעניק לרומני מומנטום ולהגדיל את סיכוייו לייצג את המפלגה בבחירות בנובמבר

רק לפני עשרה ימים הפסיד מיט רומני לגינגריץ' בבחירות המקדימות לראשות המפלגה הרפובליקנית בדרום קרוליינה. הלילה הוא מסתמן שוב כמועמד המוביל לאחר ניצחון סוחף בפלורידה.

מספירה של 95% מקולות המצביעים עולה כי מיט רומני, הנחשב מתון בדיעותיו, זכה ב-46% מקולות המצביעים בפלורידה. יריבו העיקרי ניוט גינגריץ' נאלץ להסתפק ב-32% בלבד. לאחר שהוכרז על ניצחונו פנה רומני לתומכיו והודה להם: "תודה לתושבי פלורידה על ניצחון גדול".

בשיחה עם כתבים טרם סגירת הקלפיות הודה רומני כי למד לקח חשוב מהבחירות בדרום קרוליינה, אז הפסיד לגינגריץ' ביותר מ-10%. "המרוץ רחוק מלהסתיים", אמר הלילה המועמד המאוכזב גינגריץ'. "אני מתכוון להמשיך לפחות עד יוני או יולי, אלא אם רומני יפרוש קודם". המועמד ריק סנטורום זכה ב-13% מקולות המצביעים ורון פול קיבל את אמונם של 7% בלבד.

ביום שבת יתקיימו הבחירות במדינה הבאה - מדינת נבאדה - גם שם צופים הסקרים ניצחון לרומני. הבחירות המקדימות הגדולות הבאות צפויות ב-28 בפברואר, אז ייצאו תושבי אריזונה ומישיגן להצביע. המנצח בבחירות לראשות המפלגה הרפובליקנית יתמודד על הנשיאות מול הנשיא המכהן אובמה בבחירות שייערכו בנובמבר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק