"אירן הורתה לבצע פיגועים בארה"ב"

ראש שירותי המודיעין האמריקני חושף כי אירן מנסה להוציא לפועל פיגועי טרור על אדמת ארה"ב, וזאת בתגובה לאיומי ארה"ב נגד אירן. "אירן מראה סימנים לפיהם היא מעוניינת לאשר את ביצוען של פעולות טרור בתוך שטח ארה"ב", נאמר בסנאט האמריקני

מייצא טרור? אחמדיניגאד, ארכיון (רויטרס)

שירותי המודיעין האמריקניים סבורים כי אירן נערכת להוציא לפועל פעולות טרור ברחבי ארצות הברית, בתגובה לאיומים הנמשכים מצד וושינגטון ובנות בריתה בנושא תכנית הגרעין האירנית - כך אומר היום ראש שירותי המודיעין האמריקניים, ג'יימס קלאפר.

בעדות בקונגרס האמריקני, במהלך דיון שעסק בניסיון האירני הכושל לחסל את שגריר סעודיה בוושינגטון בשנה שעברה, חשף קלאפר כי אירן מראה סימנים לפיהם היא מעוניינת לאשר את הוצאתן לפועל של פעולות טרור בתוך שטחה של ארצות הברית. בדיון הציג קלאפר גם מסמכים המוכיחים את טענתו.

"מודאגים מהתכניות האמריקניות"

"המזימה לחסל את השגריר מראה כי כמה בכירים אירניים, ובהם המנהיג הרוחני עלי ח'מנאי, שינו את השקפתם ומוכנים כעת לאשר פעולות טרור בארצות הברית, בתגובה לאיומים האמריקניים נגד המשטר באירן", אמר קלאפר. "אנחנו מודאגים גם מהתכניות האירניות נגד אינטרסים אמריקניים ושל בנות בריתה מעבר לים".

קלאפר הדגיש כי יש להעניק חשיבות רבה לשינוי המדיניות המסתמן בקרב משטר האייתולות. עם זאת, הדגיש כי ארצות הברית אינה מעוניינת בעימות אלים שיפרוץ על רקע המתיחות הגוברת במפרץ - בגלל הסנקציות נגד אירן.

בדיון שנערך בראשית השבוע בפרלמנט האירני הוחלט לדחות את ההצבעה על ההצעה להפסיק את אספקת הנפט לעולם - דרך אירן. עם זאת, זמן קצר לאחר מכן הודיע שר הנפט האירני כי הוחלט להפסיק את אספקת הנפט למספר מדינות בעולם, אך ביצוע החלטה זו עוכב אף הוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת