הרופאים יוציאו "תאום מת" מבטנו של אחיו החי

איסבק בן ה-3 מפרו סובל מבעיה רפואית נדירה: אחיו התאום שלא נולד התפתח חלקית בתוך בטנו במקום ברחם אמו. הרופאים מסבירים כי תופעה זו מתרחשת ב-1 מתוך חצי מיליון לידות, ונערכים לניתוח להוצאת ה"טפיל" מהבטן כדי להציל את חייו של אחיו

רופאים בפרו יערכו היום ניתוח יוצא דופן במיוחד: הסרת "טפיל" - שאריות גופו של אח תאום, מבטנו של אחיו בן ה-3.

התאום החי, איסבק פאקונדה, "הכיל" את אחיו עוד כשהיה ברחם אימו. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, שרידיו של העובר התאום - עיניו, שיערו ועצמות הגולגולת שלו, השוקלים כ-700 גרם ונמתחים לאורכם של 25 סנטימטרים - נטמעו בתוך גופו של האח החי. יתר האיברים החיוניים - לב, ריאות ומוח - לא התפתחו כלל אצל התאום.

ד"ר קרלוס אסטוקונדור, הרופא שינתח את איסבק הקטן, מסביר כי אמנם מדובר בסיבוך רפואי - אך לא באירוע כה נדיר. "באחת מכל 500,000 לידות קורה מצב שבו תאום אחד מכיל בגופו את אחיו המת שלא התפתח", הסביר הרופא שיחל את עבודתו היום בבית החולים לאס מרצדס בצ'יקלאו שבצפון פרו.

בניגוד למקרים המוכרים של תאומים סיאמיים החולקים איברים, במקרה הזה גופו של אחד האחים פשוט "עוטף" את השני ומונע את התפתחותו התקינה בתוך הרחם. "לעובר העטוף אין שום סיכוי לשרוד כבר מהשלבים המוקדמים מאוד של ההיריון", אומר ד"ר ג'ונתן פנרוף, מומחה למקרי תאומים סיאמיים. לדבריו, הרבה יותר קל להוציא בניתוח את שרידי התאום המת, מאשר להפריד בין שני תאומים סיאמיים חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת