פלורידה: הרפובליקנים במאבק של ראש בראש

פלורידה היא התחנה הנוכחית של הבחירות המקדימות במפלגה הרפובליקנית. הסקרים המוקדמים מספרים שבמדינת המהגרים הדרומית מיט רומני עם דעותיו המתונות נהנה מיתרון של שתי ספרות על פני ניוט גינגריץ'השמרן. התוצאות - הלילה.

רומני וגינגריץ' (רויטרס)

המצביעים הרפובליקנים בפלורידה יוצאים היום לקלפיות בבחירות המקדימות - בחירות שעשויות לקבוע את הכיוון אליו יפנה המרוץ למועמדות הרפובליקנית. הסקרים בארצות הברית על פי רוב הסקרים מיט רומני, מושל מסצ'וסטס לשעבר, מוביל בהפרש של יותר מעשרה אחוזים מול ניוט גינגריץ' - פולטיקאי רפובליקני ותיק.

פלורידה, התחנה הרביעית והגדולה ביותר עד כה במרוץ, מסוגלת לפתוח לרומני מסלול נוח לעבר המדינות הבאות - במרוץ הרפובליקני שיקבע מי יתמודד מול ברק אובמה בחודש נובמבר הקרוב. הבחירות יחלו ב-14:00 שעון ישראל ויסגרו כעבור 12 שעות.

שוב ה"אנדר דוג"

עשרה ימים אחרי שגינגריץ' הצליח לנצח בקרב עוקצני של דרום קרוליינה הוא שוב ה"אנדר דוג". פלורידה היא סיפור אחר לגמרי, פעיליו של רומני עבדו קשה מאוד יחד עם פעילים עצמאים כדי לתקוף את גינגריץ'.

לאיש שהיה בעברו מנהיג הקונגרס, צריך לעסוק היום הרבה מאוד בפוליטיקה. הוא יעבור מוועידה בטמפה לכינוס החוף הקקאו, מחוג בית בספרדית לאירוע בוחרים שמדברים ביידיש. אין לו ברירה, הוא מוכרח לנסות ולנצח את הסקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק