ביידן התנגד לחיסול בן לאדן

מסתבר כי ההחלטה לצאת למבצע שבו חוסל הארכי-מחבל אוסמה בן לאדן לא התקבלה פה אחד. רשת ABC מפרסמת כי סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן התנגד ליציאה למבצע. אולם, אובמה נתן את ההוראה בכל זאת - ובן לאדן חוסל

סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן הודה השבוע שהוא ייעץ לנשיא אובמה שלא לצאת למשימה בה חוסל אוסמה בן-לאדן בשנה שעברה, כך מדווחת רשת ABC האמריקנית. ביידן סיפר בכנס של המפלגה הדמוקרטית, כי היו לו השגות שמא המחבל האחראי לפיגועי 11 בספטמבר, נמצא במתחם המבוצר בפקיסטן.

ביידן מספר כי כשהתייעץ הנשיא בנוגע למשימת החיסול, כולם היססו, למעט שר ההגנה וראש ה-CIA לשעבר ליאון פאנטה. "כל מי שהיה בחדר הזה לא הימר על המבצע למעט לאון פאנטה", אמר ביידן, "ליאון אמר 'לכו על זה', כל השאר נתנו סיכויי הצלחה של 49-51%".

"כשהגיע אליי, אמר הנשיא: ' ג'ו, מה אתה חושב?' ועניתי: 'אתה יודע, לא ידעתי שיש לנו כל כך הרבה כלכלנים מסביב לשולחן'. אמרתי: 'אדוני הנשיא, הצעתי היא, לא ללכת על זה. יש לנו עוד שני דברים לעשות כדי לראות אם הוא שם", נזכר ביידן.

בעוד סגן הנשיא לא סיפק הסבר מה שני הדברים הנוספים, בבוקר למחרת נתן הנשיא ליועץ לביטחון לאומי טום דונילון את הפקודה לצאת למבצע. "הוא ידע מה הוא מסכן, לא רק החיים של הלוחמים של האמיצים, אלא את הנשיאות בעצמה", אמר ביידן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק