גיבורת הספינה הצילה קשיש - וטבעה

זו הייתה ההפלגה השלישית של אריקה פאני סוריימולינה, צעירה מפרו, כמלצרית בצוות ספינת הפאר "קוסטה קונקורדיה". במהלך האסון שגבה עד כה את חייהם של 17 בני אדם, היא סייעה לעשרות נוסעים מבוהלים להיכנס לסירות ההצלה - ואז נתנה לגבר קשיש את חליפת ההצלה שלה. בסוף השבוע נמצאה גופתה בתוך הספינה הטבועה

אריקה פאני סוריימולינה, לפני הפלגת האסון (רויטרס)

מלצרית צעירה, אזרחית פרו, אשר גופתה חולצה מבין הריסות ה"קוסטה-קונקורדיה" מול חופי האי ג'יליו, הוכרזה כ"גיבורה" - לאחר שנתנה את חליפת ההצלה שלה לגבר מבוגר והצילה אותו.

גופתה של אריקה פאני סוריימולינה אותרה על ידי צוללים בסיפון השישי של כלי השיט, כשעל גופה עדיין מדי הצוות - אך ללא חליפת הצלה. עדי ראייה שנותרו בחיים סיפרו כי אריקה עזרה לעשרות נוסעים מפוחדים לעלות לסירות ההצלה בליל האסון, לפני שנתנה את חליפת ההצלה האישית שלה לאדם קשיש שלו לא הייתה חליפה.

המלצרית הצעירה הייתה מדריכת טיולים בהכשרתה, וזו הייתה הפלגתה השלישית על סיפון ה"קוסטה קונקורדיה". מציאת גופתה הביאה לסיומו המר את החיפוש הנואש מצד הוריה ואחותה, אשר היו בין משפחותיהם של אנשי צוות הספינה שהמתינו לבשורות באשר ליקיריהם.

אסון סביבתי?

נכון לעכשיו, הוכרזו כהרוגים כבר 17 בני אדם באופן רשמי . יותר מ-15 אחרים עדיין נעדרים ואפסו הסיכויים למצוא אותם בחיים.

קפטן הספינה הנודע לשמצה, פרנצ'סקו סקטינו, עדיין נמצא במעצר בית והוא מואשם בהריגה, בגרימת שקיעת הספינה ובנטישתה יחד עם הקצין הראשון צ'ירו אמברוסיו.

אתמול צצו חששות באשר לאסון סביבתי פוטנציאלי לאחר שמומחים גילו שהספינה זזה כארבעה סנטימטרים במשך שש שעות. בעקבות התזוזה ובעקבות תנאי מזג-אוויר קשים במקום, הופסקו פעולות חיפוש הגופות ופעולות שאיבת הדלק הרב בבטן הספינה. גורמים באיטליה סבורים שייקח לפחות עשרה חודשים עד שיהיה ניתן לפנות את שלד הספינה מהמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק