תינוק נולד ללא דם בגופו - ושרד

תינוק שנולד בבריטניה יצא מהרחם חיוור וללא דופק ונשימה. בעודו מחובר לאמו בחבל הטבור, קיבל הרך הנולד עירוי דם וחמצן ועבר עיסוי לב שהשיב לו את הדופק אחרי 25 דקות. אחרי התאוששותו של התינוק, התברר שאוליבר הקטן נולד כמעט בלי דם בגופו בשל תסמונת רפואית נדירה. "עכשיו הוא מחייך אליי וזה מה שחשוב", אומרת אמו

תופעה נדירה: נולד ללא דם. אילוסטרציה (חדשות 2)

את סיפורו של הילד הבריטי אוליבר מורגן, קשה להגדיר במילים אחרות פרט ל"נס": הרופאים הצליחו להחזיר אותו לחיים, אחרי שהוא נולד כמעט ללא טיפת דם בגופו.

התופעה הנדירה התגלתה בגופו ברגע שיצא מהרחם כשהוא חיוור כולו וללא דופק ונשימה. הרופאים לא הצליחו למצוא דופק במשך 25 דקות וכבר חשבו שהוא כבר מת, אלא שאוליבר שרד כנגד כל הסיכויים לאחר שקיבל עירוי דם, חמצן, ועיסוי לב שהצילו את חייו. הרופאים סיפרו שנלחמו על חייו עד ששמעו את המוניטור משמיע צפצוף ראשון, שבישר על אות חיים בגופו של הוולד הקטן.

התופעה הנדירה ממנה סבל התינוק מכונה בספרות הרפואית "וואסה פרביה" (Vasa Previa) והיא מאפיינת היריון שבו נוצר וריד נוסף ברחם האם. כשאמו של אוליבר הייתה בשבוע ה-37 להיריונה, התפוצץ הווריד הנוסף וניקז את כל הדם של אוליבר אל מחוץ לגופו.

האם התעוררה מכוסה בדם והובהלה לבית החולים, שם נדהמה לגלות שהדם שייך לעובר שברחמה. היא עברה ניתוח חירום קיסרי, שבמהלכו הוצא אוליבר הקטן היישר לסדרת הטיפולים מצילי החיים, בעודו עדיין מחובר בחבל הטבור לאמו.

היום אוליבר כבר בן שנה ושלושה חודשים, והוא חי באושר עם הוריו קייטי וג'ף, המספרים כי רק עכשיו השתחררו מהטראומה כדי לספר על הלידה הנדירה. "הוא נולד בלי דם בגוף, אבל עכשיו הוא יושב ומחייך אליי וזה מה שחשוב", סיפרה אמו. "לעולם לא אוכל להודות מספיק לרופאים על כך שהשיבו אותו לחיים והביאו לי אותו במתנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת