דיווחים: "אל קעידה מתכנן לפוצץ 5 מטוסים"

עיתון בריטי מדווח כי ארגון אל קעידה מתכנן לרסק חמישה מטוסים ביבשת אירופה בערב חג המולד. על פי הדיווח, ארגון הטרור מתכנן לרסק את המטוסים על מטרות עם "פרופיל גבוה". רשויות התעופה שוקלות לאסור עלייה למטוסים עם מטען יד בעקבות הדיווחים. מקורות ביטחון בארה"ב מטילים ספק באשר לאמינות ההתרעה שהגיעה לאירופה

התרעה חדשה: אילוסטרציה (רויטרס)

רשת החדשות האמריקנית "פוקס ניוז" פרסמה דוח שלפיו מחבלים מתכננים לפוצץ חמישה מטוסים בדרכם לאירופה לפני חג המולד שיחול בסוף החודש, במה שנראה כמו תכנית של אל-קעידה שמנסה לקחת מחדש את תשומת ליבו של המערב, הנתונה כעת למערכה מול דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון הבריטי "סאנדיי אקספרס" מדווח כי על פי גורמי ביטחון בממלכה שסירבו להזדהות, מחבלים של הארגון מכינים את הפיגוע לקראת חג המולד, והדיווח הוא כה רציני עד שרשויות התעופה שוקלות לאסור על נוסעים לעלות עם כבודת יד למטוסים.

"נאמר לנו שחמישה מטוסים הם הכלי לפגוע במטרות עם פרופיל גבוה ממש לפני חד המולד. מדובר במשהו ממש גדול", ציטט העיתון גורם ביטחון באחד מנמלי התעופה הגדולים של אירופה שסירב להזדהות.

המשרד האמריקני לביטחון המולדת סירב לבקשת תגובה שהפנתה לו רשת החדשות האמריקנית. עם זאת, מקור ביטחוני אמריקני חלק על האמינות של חלק מהדיווחים של עמיתיו מאירופה. רק השבוע התקבלה התרעה על פצצה במטוס שהיה בגישה לנחיתה בנמל התעופה קנדי בניו יורק, ולאחר מכן התברר כי היה מדובר בהתרעת שווא.