הקריירה החדשה של מייסד ויקיליקס: מנחה תכנית אירוח בערוץ רוסי

בזמן שבארצות הברית פועלים להגיש כתב אישום נגד מי שהיה אחראי להדלפת המסמכים הסודיים הגדולה בהיסטוריה, הצפוי גם לעמוד לדין בשוודיה על אונס, יתפנה ג'וליאן אסאנג' להגיש תכנית ריאיונות עם "דמויות פוליטיות מרכזיות וקובעי מדיניות" בתחנת "רוסיה היום". היא תשודר החל ממרס הקרוב

ג'וליאן אסאנג'. מדליף - ומנחה (רויטרס)

מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', התפרסם בעיקר בשל המסמכים הסודיים האמריקניים שפרסם ברבים, אבל בקרוב יוכל מי שיירצה לקבל את מסריו באופן ישיר ממנו - לעשות זאת בלחיצת כפתור.

בזמן שהוא נאבק בבקשת הרשויות בשוודיה להסגיר אותו לידיהן, עקב כתב אישום שהוגש נגדו שם בגין אונס, התפנה אסאנג' לפתוח בקריירה עיתונאית חדשה - ובקרוב יגיש תכנית בערוץ "רוסיה היום" המשדר ממוסקבה. הפרקים מצולמים בלונדון, שם נתון מייסד ויקיליקס למעצר בית - ולפי התכנית, אמורים להיות משודרים כבר החל ממרס הקרוב.

לפי הודעת הרשת הרוסית, תכלול תכניתו של אסאנג' 10 ריאיונות עם אישית שונים שהוגדרו שם כ"דמויות פוליטיות מרכזיות, קובעי מדיניות ומהפכנים שיקבעו את האג'נדה הפוליטית של מחר". עם זאת, העדיפו ב"רוסיה היום" לשמור על מסתורין באשר לשמותיהם של אותם אורחים רמי מעלה.

בתחנת הטלוויזיה הרוסית מתרגשים לקראת תחילת שידור התכנית, ומסרבים לאפשר לפרשת האונס המיוחסת לאסאנג' בשוודיה ולכוונה להגיש נגדו כתב אישום גם בארצות הברית להעיב על השמחה. העורכת הראשית של "רוסיה היום", מרגריטה סימוניאן, הסבירה כי הערוץ שבראשו היא עומדת "פונה לקהל בכל רחבי העולם ולצופים עם 'ראש פתוח', שלא מוכנים לקבל דבר כמובן מאליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת