"עשו זאת למען דנמרק"

יחסי המין יצילו את עתיד המדינה הסקנדינבית? שיעור הילודה נמצא בשפל של 27 שנים והרשויות פתחו בקמפיין שקורא לציבור להתגייס למשימה. בין היתר, מציעים שם "חופשת ביוץ" שבמסגרתה מוענקת הנחה לזוגות שיוצאים לנופש

בדנמרק מנסים להתמודד עם "בעיה קיומית" - שיעור הילודה כל הזמן בירידה, גני ילדים ובתי ספר הולכים וקטנים וחלקם אף נסגרים. בצעד חריג, הרשויות מעודדות את התושבים לנקוט מעשה, וקמפיין ציבורי קורא "עשו את זה למען דנמרק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פוליטיקאים המגיעים מערים ומיישובים באזורים שבהם מספר הילדים הולך ומצטמצם, יזמו כמה הצעות כמו הטבות מס, הלוואות בתנאים טובים למשפחות צעירות וסיוע בדיור.

אבל, יש גם יוזמה נוספת ומאוד לא שגרתית - תחרות "חופשת הביוץ", שבמסגרתה הממשל מעניק הנחה לזוגות שיוצאים לחופשה. בנוסף, בני זוג שהתינוק שנולד להם נוצר במהלך החופשה יזכו למוצרי תינוקות בחינם למשך שלוש שנים ולחופשה נוספת בחינם.

זאת, בעקבות מחקר שנעשה במדינה וקבע כי אנשים מקיימים יחסי מין פי 1.5 יותר מהרגיל כשהם נופשים. על פי המחקר, הבעיה מתחילה כשהצעירים בדנמרק מתחילים לחשוב על ילדים ומשפחה רק בגיל 30 - חמש שנים מאוחר יותר מאשר היה נהוג בשנות ה-70.

20% מהגברים בכלל לא רוצים להיות הורים, ומצד שני, 12% מהנשים הדניות מתלוננות שאין להם ילדים או שאין להם מספיק ילדים בגלל חוסר מוטיבציה של הצד השני.