מאחורי הקלעים: נאום על מצב האומה

ברק אובמה ידע את החשיבות העצומה מאחרי הנאום שנשא הלילה מול שני בתי הקונגרס ומול אמריקה והעולם כולו. לכן, על מנת להפוך את "נאום מצב האומה" לאירוע בלתי נשכח, גייס הנשיא את טובי המוחות לכתוב ולערוך איתו את הנאום. לראשונה מתפרסם תיעוד מרתק של תהליך קבלת ההחלטות בדרך לבימת הנואמים

"נאום מצב האומה" הוא אירוע יוצא דופן עבור כל נשיא אמריקני, זהו אחד מרגעי השיא של כל כהונה נשיאותית. הנאום המיוחד הוא ההזדמנות להדגיש הישגים, להכריז על מדיניות לעתיד ובמקרה של אובמה השנה - גם לנסות לשכנע בוחרים פוטנציאלים לקראת הבחירות לנשיאות בנובמבר. לראשונה גם האזרח הקטן מקבל הצצה לנבכי הבית הלבן ולתהליך קבלת ההחלטות ברגעים שלפני עליית אובמה לבימת הנואמים.

אובמה יודע שזה עלול להיות הנאום האחרון שהוא נושא מעל בימת הקונגרס ולכן גייס הנשיא את הכותבים הטובים ביותר שלו, את המומחים הטובים ביותר בשלל הנושאים שעל הפרק על מנת ליצור נאום עוצמתי שייזכר למשך שנים.

אנשי הבית הלבן, המודעים לכוחה של רשת האינטרנט, החליטו להפוך את הנאום לאירוע תקשורתי שלם. במקביל לנאום עצמו מול שני בתי הקונגרס, מול אמריקה והעולם כולו - הם מפרסמים באתר הבית הלבן סרטון מיוחד - "מאחורי הקלעים, איך כותבים את הנאום על מצב האומה לשנת 2012".

הסרטון עוקב אחר התהליך הארוך והמרתק של כתיבת נאום כה משמעותי שעשוי להתוות את מדיניותה של המעצמה החזקה בעולם. כותבי הנאומים ויועציו של הנשיא אובמה מתראיינים בקליפ הקצר ומתארים בו את הרגעים המתוחים שעוברים עליהם בימים ובשעות שלפני הנאום המסורתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק