המגישה הצווחנית של קוריאה הצפונית נחשפת לראשונה

היא הייתה שם ברגעי המתיחות עם קוריאה הדרומית, שידרה למיליוני צפון-קוריאנים את ההודעה על מות שליטם קים איל סונג וכעבור 17 שנה על מותו של קים ז'ונג איל, ועכשיו היא נחשפת לראשונה. כתבת הטלוויזיה הסינית בריאיון נדיר עם "הצווחנית מפיונגיאנג", מגישת החדשות הראשית והאניגמטית של הטלוויזיה בקוריאה הצפונית

מזל טוב לכל הסינים ושנת דרקון שמחה! חמש שעות של דרמה מפונפנת בטלוויזיה הסינית. הקלישאה תקרא לזה "עינוי סיני", אבל - בכל זאת - מדובר במשדר ה-HD השנתי הנצפה בתבל. 750 אלף דולרים לפרסומת של חמש שניות, וגם והישג אדיר לטלוויזיה הסינית: היא מצאה את מגישת החדשות האניגמטית בעולם, בתוך קוביית בטון אפורה - אולפני הטלוויזיה של קוריאה הצפונית.

בראש התחנה המגויסת עומדת לי צ'ון-הי, מגישת החדשות הראשית ומי שמשדרת למיליוני צפון-קוריאנים כבר שנים. "כשאנחנו אומרים למשל 'הרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה', אסור לנו לצעוק, אלא לומר את זה בעדינות", היא מסבירה.

חיוכים באייטמים על המנהיג, עצבים באייטמים על הדרום

לי, המכונה גם "הצווחנית מפיונגיאנג", זועמת תמיד על הדרום, אבל היא מאירה בחיוכיה חדשות על המנהיג, ועולצת במיוחד בכל פעם שמשגרים טיל בליסטי או כשמפוצצים מתקן גרעיני. מה הפלא שהתואר האקדמי שלה הוא בתיאטרון ולא בעיתונות. לי שידרה את מותו של קים איל-סונג באותה הבעה בוכיה בדיוק שאימצה כעבור 17 שנים, עם מותו של קים ז'ונג איל.

הכתבת הסינית הצעירה הצליחה לחלץ מלי גם וידויים אנושיים לגמרי על מצב התקשורת: "הרבה מגישות חדשות היום הן מאוד צעירות ויפות ומתאימות יותר להופיע בפני הצופים".

לקראת סיום הכתבה לי אף צוחקת עם הסינים מול המצלמה, והלוואי שזו תהיה בת-צחוק שתבשר על הפשרה בטונים הצפון-קוריאניים. אנחנו נעקוב אחריה מרחוק, אבל יש לנו הרגשה שהחדשות מפיונגיאנג לא יהיו חיוביות כל כך גם בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק