שוחררה לישראל הצעירה שנעצרה בהודו

לפני כארבעה חודשים נעצרה נורית טוקר בנמל התעופה במומבאי לאחר שבתיקה נמצאו מחסניות שנשכחו מזמן שירותה הצבאי. בית המשפט בהודו שחרר אותה תחילה למעצר בית בתחומי המדינה. אמש, לאחר מאבק משפטי ארוך, החליטו השופטים כי פעלה מתום לב ודרכונה הוחזר לה, כעת תוכל טוקר לשוב לישראל

לאחר חודשים של מאבק משפטי במערכת המשפט ההודית, במשפחת טוקר יכולים לנשום לרווחה: בית המשפט העליון במומבאי שחרר אמש את נורית טוקר, ישראלית בת ה-22, שנעצרה בנמל התעופה בהודו לפני כארבעה חודשים לאחר שבתיקה נמצאו שלוש מחסניות שנשארו בו מתקופת היותה חיילת.

מאז שנעצרה טוקר, היא שוחררה למעצר בית בתחומי הודו ויציאתה מהמדינה נמנעה. בעקבות החלטת בית המשפט היא תקבל בחזרה את דרכונה ותוכל לשוב לישראל בימים הקרובים. על פי דיווח כלי התקשורת ההודים, טוקר העידה במהלך משפטה כי לא היתה מודעת לכך שמחסניות הצבאיות בתיקה. בית המשפט בהודו החליט לקבל את טענתה שהיא פעלה מתום לב.

בהחלטת השופטים צויין מקרה משנת 1993 בו שחקנית הודית מוכרת הואשמה החזקת נשק ותחמושת אך לא הורשעה מכיוון שלא היתה מודעת לכך שהנשק נמצא ברשותה. שופטי בית המשפט ציינו בהחלטתם כי על מנת להרשיע אדם בדבר עבירה מסוג זה יש להוכיח מעל לספק סביר כי טוקר היתה מודעת לכך שהמחסניות נמצאות בתיקה.

תזכורת: הקליעים נשכחו בתיק

טוקר, צעירה מבית זית שליד ירושלים, הגיעה לטיול בהודו לפני מספר חודשים ונעצרה על ידי מאבטחי נמל התעופה בעיר מומבאי במהלך בדיקה של מטענה - לפני שעלתה על טיסה של חברת "ג'ט אירווייז" ממומבאי לנפאל.

בהמשך הסתבר כי מדובר קליעים ולא מחסניות והרשויות בהודו הסכימו תחילה לשחרר אותה למעצר בית בתחומי המדינה. פרקליטה הסביר במהלך המשפט שהתקיים כי הקליעים שנמצאו ברשותה נשכחו בתיקה בתום לב. טוקר שוחררה תמורה ערבות כספית אך נאסר עליה לצאת מגבולות הודו במשך ארבעת החודשים שחלפו עד החלטת בית המשפט.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת