ארה"ב: גינגריץ' ניצח בדרום קרוליינה

הבחירות המקדימות למועמדות המפלגה הרפובליקנית שוב מפתיעות: גינגריץ' ניצח בדרום קרוליינה עם 40% מהקולות, פער גדול על יריבו העיקרי רומני שזכה רק ל-28%. כעת, ישנם שלושה מנצחים שונים בשלוש מדינות בהן התקיימו הבחירות המקדימות

ניוט גינגריץ' הוא המנצח בבחירות המקדימות בדרום קרוליינה, ובפער גדול על יריביו. לאחר ספירת 95% מהקולות עולה כי גינגריץ' קיבל 40%, מי שנחשב למועמד המוביל, מיט רומני, זכה ל-27%, שלישי הגיע ריק סנטורום עם 17% ולמקום הרביעי והאחרון הגיע הטקסני רון פול עם 13%.

הבחירות למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב לא מפסיקות להפתיע: אחרי הניצחון הדחוק של סנטורום באיווה, הניצחון של רומני בניו המפשייר כעת מגיע הניצחון של גינגריץ' בדרום קרוליינה - 3 מדינות, שלושה מנצחים. גינגריץ' ניצח, למרות שלפי נתוני רשת CNN רומני היה זה שהוציא את הסכום הגדול ביותר על תעמולה במדינה, כמעט כפול מגינגריץ'.

ניוט גינגריץ' צייץ בחשבון הטוויטר שלו לאחר פרסום התוצאות "תודה לך דרום קרוליינה, תעזרו לי לתת אגרוף נוק אאוט בפלורידה", המדינה הבאה להצביע בבחירות המקדימות, עוד 10 ימים. גינגריץ' הותקף השבוע ממקום לא צפוי, כשגרושתו התראיינה בטלוויזיה ואמרה כי בעלה לשעבר דרש ממנה לקיים נישואים פתוחים.

מיט רומני המובס סירב להתייאש: "אנחנו בשום אופן לא מרימים ידיים. יש לנו דרך ארוכה. מחר בבוקר אני יוצא לפלורידה ואני מקווה שכולכם הולכים איתי", אמר רומני לתומכיו. הוא תקף את גינגריץ' מבלי להגיד את שמו: "המפלגה הרפובליקנית לא יכולה לבחור כמועמד לנשיאות  אדם שמעולם לא ניהל עסק או מדינה". הוא המשיך ובמקום לתקוף את גינגריץ' הוא תקף את הנשיא אובמה בנושאים שונים, כאילו הוא כבר נבחר כמועמד לנשיאות. "אובמה העלה את החוב הלאומי, איבד מקומות עבודה והפחית את מעמדה של ארה"ב בעולם", אמר רומני שהתחייב גם לבטל את חוק ביטוח הבריאות של אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק