קפטן הספינה שטבעה הודה בקשר: "פישלתי"

מידע חדש על רגעי טביעת ה"קוסטה קונקורדיה" נחשף היום, ומצביע על גודל המחדל של הקפטן. פרנצ'סקו סקטינו ניהל שיחת טלפון עם מנהל החברה שהפעילה את כלי השיט לאחר הפגיעה, ואמר לו: "פישלתי. פגענו בקרקעית (הים). אני אומר לך את האמת"

20 עדיין נעדרים. "קוסטה קונקורדיה" (רויטרס)

בעוד צוותי החילוץ מוציאים מספינת התענוגות הטבועה בחופי איטליה גופה נוספת, של אישה לבושה בחליפת הצלה, מתברר לראשונה כי קפטן הספינה הודה: "פישלתי".

גופת האישה נמצאה מוקדם יותר היום בסיפון הרביעי של כלי השיט הטבוע, אולם זהותה עדיין לא ידועה. מציאת הגופה מעלה את מניין ההרוגים באסון ל-12. 20 בני אדם נוספים שהיו על הסיפון עדיין מוגדרים נעדרים.

במקביל, מתברר היום כי 23 דקות אחרי הפגיעה בסלע התת-מימי בליל האסון, ביצע הקפטן פרנצ'סקו סקטינו שיחת טלפון בהולה אל מנהל החברה שהפעילה את כלי השיט, ואמר לו: "פישלתי. פגענו בקרקעית (הים). אני אומר לך את האמת. הפלגנו ליד האי ג'יליו וחטפנו מכה".

על פי מסמכים משפטיים המרכיבים את כתב האישום נגדו, נשבע סקטינו בשיחה עם מנהל הנמל בעיר ליבורנו כי הוא "יהיה האחרון שיישאר על הסיפון". בשיחה, שטרם ברור מתי בדיוק התקיימה, שאל מנהל הנמל: "האם כולם הולכים לנטוש את הספינה או שמישהו נשאר שם?". בתגובה ענה הקפטן: "אני הולך להישאר כאן, אני היחידי שאשאר כאן".

סקטינו, שנאשם כי נטש את הספינה לפני שפונו כל הנוסעים, טען בעבר כי "מעד ונפל" לתוך סירת הצלה. במסמכי כתב האישום מופיעה עדותו בנוגע לרגעי ההתרחשות: "פתאום ראיתי קצף על פני המים... ידעתי מיד שזהו ריף שלא הופיע במכ"מ". לדבריו, הוא ניסה לשנות את כיוון הספינה - אך זה כבר היה מאוחר מדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק