נס בארה"ב: תינוקת במשקל 270 גרם שרדה

התינוקת השלישית בהיסטוריה במשקלה הזעיר שוחררה מבית החולים כשהיא בריאה ושלמה. הפגה, שנולדה בשבוע ה-24 במשקל של פחות מפחית משקה, היתה מאושפזת במשך חמישה חודשים באינקובטור ושוחררה לביתה לאחר שהגיעה למשקל של 2 קילוגרמים. הרופאים שומרים על אופטימיות זהירה, ומבטיחים שימשיכו לעקוב אחרי התפתחותה

כנגד כל הסיכויים: תינוקת שנולדה במשקל זעום של 270 גרם - פחות מפחית שתיה קלה ובערך כמו שני מכשירי אייפון - שוחררה אתמול מבית החולים לאחר חמישה חודשים בטיפול נמרץ, כשהיא בריאה ושוקלת יותר מ-2 ק"ג.

התינוקת מלינדה סטאר גווידו נולדה במפתיע 16 שבועות מוקדם מדי. בתחילה חששו הרופאים כי היא לא תשרוד, כפי שקורה למרבית התינוקות הנולדים בשלב כה מוקדם של ההיריון, אבל בבית החולים בלוס אנג'לס לא ויתרו ונלחמו על חייה. את חמשת החודשים לאחר הלידה בילתה מלינדה ביחידת טיפול נמרץ ילדים.

בתום הטיפול, הודיעו השבוע הרופאים לאמה כי היא יכולה לקחת את בתה התינוקת הביתה, לאחר שהגיעה למשקל בטוח של שני קילוגרמים. לדברי הרופאים המטפלים, מאז לידתה בחודש אוגוסט המשיכה מלינדה לגדול ולצבור משקל בעקביות, מה שאיפשר את שיחרורה.

האם הצעירה נשמעה מאושרת ביציאה מבית החולים. "אני פשוט מאושרת שהיא בסדר", אמרה האם בת ה-22. "באתי לכאן כל יום כדי להאכיל אותה, להרדים אותה ולטפח את הקשר בינינו, ועכשיו אני שמחה סוף סוף לקחת אותה הביתה".  

"ב-30 שנותיי בטיפול נמרץ ילדים, זו הפעם הראשונה שהצלחנו להציל תינוק ששקל פחות מ-400 גרם", אמר בהתרגשות מנהל המחלקה בבית החולים, ד"ר רנגסמי רמנטאן. "אל תצפו לנסים כאלה כל יום". הרופא העריך כי עלות הטיפול במלינדה הקטנה הוא בין חצי מיליון ל-700 אלף דולר, אך לא פירט מי ישלם את הסכום העצום.

מלינדה היא התינוקת השלישית הקטנה ביותר שנולדה אי פעם ושרדה, והתינוקת השנייה הקטנה ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. תוצאות סריקת מוח שבוצעה בתינוקת הזעירה לפני כשבועיים היו תקינות, והרופא המטפל מסר כי ניתן לתאר את מצבה ב"אופטימיות זהירה". בשל החשש כי התפתחותה הנוירולוגית של מלינדה לא תהיה תקינה, ימשיכו הרופאים לעקוב אחריה בשש השנים הבאות.

התינוקת הזעירה ביותר בהיסטוריה ששרדה את הלידה היא רומייזה רחמן, שנולדה בשנת 2004 באילינוי, ארה"ב, במשקל של 260 גרם בלבד. כיום היא הולכת לבית הספר והיא בריאה לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק