"הפתרון לבעיות עם אירן: חיסול הנשיא אובמה"

אחד מהעיתונים היהודיים הוותיקים בארה"ב קורא לחסל את הנשיא אובמה, בשל העובדה שהוא "לא ידידותי לישראל". המוציא לאור של העיתון קרא לרה"מ נתניהו: "תן אור ירוק לסוכני המוסד לחסל את אובמה, כדי שסגן הנשיא שלו ימונה ויכתיב מדיניות לפיה ישראל צריכה להשמיד את אויביה"

התנקשות באובמה תעזור לפתור הבעיות עם איר (חדשות 2)

בפורומים רבים ברחבי העולם דנים בימים אלה בדרכים להתמודד עם הגרעין האירני. אבל למוציא לאור של עיתון יהודי באטלנטה, יש פתרון "יצירתי". ה"אטלנטה ג'ואיש טיימס", אחד מהעיתונים היהודיים הוותיקים ביותר בארה"ב, קרא לישראל לחסל את נשיא ארה"ב, ברק אובמה, באמצעות סוכני המוסד.

הקריאה, שכלולה במאמר פרי עטו של הבעלים והמו"ל, אנדרו אדלר, עוררה הדים חזקים, הניבה גינויים חריפים בממסד היהודי והניעה את השירות החשאי לחקור את האיום על חיי הנשיא.

"אתה ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתה אחראי לביטחונם של שבעה מיליון אזרחים ישראליים", כותב בעל המאמר, "תן אור ירוק לסוכני המוסד בארה"ב לחסל נשיא שאינו נחשב ידידותי לישראל, כדי שסגן הנשיא הנוכחי יתפוס את מקומו, וכך יהיה אפשר להכתיב לארה"ב שמדיניותה צריכה לסייע למדינה היהודית להשמיד את אויביה".

הזעזוע שחולל המאמר נובע מהעובדה שהוא ראה אור בעיתון ממסדי של הקהילה היהודית שמתפרסם ברציפות מאז 1920. כמו עיתונים יהודיים רבים מחוץ לניו-יורק, תפוצתו של "ג'ואיש טיימס" אינה גדולה, אבל הוא חלק חשוב ממרקם החיים של הקהילה שאותה הוא משרת. כותב המאמר קנה את השליטה בעיתון ב-2009.

לאחר ההד שעוררו הדברים, התנצל אנדרו אדלר ואמר "אני אידיוט". ארגונים יהודיים אחרים אמרו כי "אין שום מחילה ושום צידוק להתבטאויות כאלה. אלה דברים קיצוניים וחסרי אחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת