ארה"ב שוקלת לסגור את השגרירות בדמשק

מזה עשרה חודשים מתנהלים בסוריה קרבות בין אנשיו של אסד לאנשי האופוזיציה המבקשים להדיחו. כעת, טוענים במחלקת המדינה האמריקנית כי הם שוקלים לסגור את השגרירות בדמשק בשל ההחמרה במצב הביטחוני במדינה. "רשמית לא התקבלה החלטה, אבל אנחנו בהחלט דואגים", אמר גורם מדיני אמריקני

הידרדרות ביחסי ארה"ב-סוריה? (חדשות 2)

הלחץ על סוריה - גובר: גורמים בכירים בארה"ב מאיימים כי בשל ההידרדרות במצב הביטחוני במדינה, היא עשויה לסגור בקרוב את השגרירות שלה בדמשק. המהלך הזה עשוי להביא לשיא את המתח בין וושינגטון לדמשק.

"בעוד שום החלטה לא התקבלה רשמית, יש לנו דאגות רציניות בנוגע למצב הביטחון המידרדר בסוריה", נאמר בהודעה של מחלקת המדינה האמריקנית. הודענו לממשל הסורי כי אלא אם ייעשו צעדים מוחשיים בימים הקרובים, לא תהיה לנו ברירה אלא לסגור את השגרירות".

האיום האמריקני מגיע בזמן שהבית הלבן אומר כי הוא מאמין שלנשיא סוריה אסד כבר אין שליטה מלאה על המדינה - הסלמה ברטוריקה האמריקנית נגד דמשק 10 חודשי עימות.

"אנחנו רוצים שמשהו ייעשה, בהקדם האפשרי", אמר גורם אמריקני שביקש להישאר בעילום שם לסוכנות הידיעות רויטרס. הוא הוסיף כי ההחלטה לסגור את השגרירות עשויה להתקבל בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת