בעלי ה"קוסטה קונקורדיה" הפסיקו הפרסום

מיקי אריסון, יו"ר ומנכ"ל חברת "קרניבל", המחזיקה בספינת ה"קוסטה קונקורדיה", מביע חשש כי אסון הטביעה בשבוע שעבר ערער את נהלי הבטיחות של החברה. בעקבות כך הורה על השעיית הפרסום והטלוויזיה של החברה באינטרנט. "המטרה היא להבטיח כי אירוע מסוג זה לא יחזור בשנית", אמר

שבוע אחרי אסון ספינה ה"קוסטה קונקורדיה", החברה שבבעלותה הספינה החליטה לעצור את כל פעילות הפרסום של שייט התענוגות. חברת "קרניבל" הודיעה כי היא בוחנת את נהלי הבטיחות בשל האסון, והחליטה להשעות את הפרסום בטלוויזיה ובאינטרנט.

מדובר בתזמון הגרוע ביותר עבור החברה, משום שדווקא תקופה זו מתאפיינת בביקוש ובהזמנות רבות בתעשיית השייט. "טרגדיית הטביעה ערערה את נהלי הבטיחות שלנו", אמר מיקי אריסון, יו"ר חברת קרניבל שהוא גם מנכ"ל החברה. "המטרה היא להבטיח כי אירוע מסוג זה לא יחזור בשנית".

משרדי החברה ממוקמים במיאמי ולאחרונה היא הגבירה את הפרסום בטלוויזיה: בשנה שעברה שודרו 10,213 פרסומות - עליה של 12% לעומת 2010.

בינתיים, נמשכת חקירת מקרהטביעה של הספינה. בריאיון לרשת טלוויזיה מהפיליפינים חשף השף של הספינה רוג'ליו בריסטה, כי פחות משעה לאחר התאונה הזמין הקפטן ארוחת ערב ביחד עם אישה נוספת שהייתה איתו. "תהינו מה קרה, ואחרי זמן מה הרגשתי שמשהו לא בסדר", סיפר בריסטה. "הכלים במטבח נפלו מהמדפים ואז הבנו את הסיטואציה". עוד הוסיף כי קפטן הספינה הזמין ארוחת ערב ב-22:30 בערב שישי, כשהאונייה הכתה בסלעים סמוך לשעה 21:41.

"יש לי 12 שנות ניסיון בבישול על אוניות ואפילו הייתי עד לשריפות אז לא פחדתי כל כך", הודה השף. "אבל לא היה לי ברור מה הקפטן עושה ולמה הוא עדיין אוכל את ארוחת הערב כרגיל".

הקפטן נעצר

רב-החובל של ה"קוסטה קונקורדיה", פראנצ'סקו צ'טינו, נעצר בחשד שבהתנהלותו הביא לגרימת מוות ברשלנות של לפחות שלושה נוסעים ובנטישת כלי השיט. רגע לפני שנלקח לחקירה, הצליח צוות הטלוויזיה האיטלקית TG24 לשוחח איתו ולשמוע ממנו ההצהרה על חלקו בתאונה הקשה.

צ'טינו נראה מבולבל. בתגובה לשאלות הכתבים, אמר "זה רגע קשה. צריך ברגע אחד להחליט את ההחלטה הנכונה כדי להציל כמה שיותר אנשים, ולהביא אותם למקום בטוח". כשנשאל מה עבר עליו ברגעים אלה ענה "בזמן שהפלגנו, לפתע נפתח חור בדופן הספינה, זה גרם לאובדן שיווי המשקל שלנו, הפלגנו על פי המסלול ששורטט במפה ואז לפתע התנגשנו בסלע, זה יצר חור, כמו שראית, הסלעים האלה צצו לפתע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת