ארה"ב: גינגריץ' מתחמם לקראת הבחירות מחר

בדיון מתוח שנערך אמש לקראת הבחירות בארה"ב, המועמד גינגריץ' לא הפנה את זעמו לעבר המועמדים האחרים אלא דווקא לעבר התקשורת. "היא הרסנית, מרשעת ושלילית", אמר. "לא רציתי נישואים פתוחים", הדגיש בעקבות הדברים שאמרה אחת מהנשים איתן היה. שאר המועמדים שמחו לאיד ונהנו לשמוע אותו זועם

ניוט גינגריץ' תוקף (רויטרס)

ניוט גינגריץ' בצרות - בעימות מתוח של מועמדי המפלגה הרפובליקנית שהתקיים אמש, חייו האישיים עמדו במרכז העניינים. גינגריץ' הכחיש שדרש "נישואים פתוחים" ותקף בעיקר את התקשורת: "הדיון בנושא הזה נתעב בעיניי", אמר למנחה רשת CNN. "התקשורת הרסנית, מרשעת ושלילית". שלושת המועמדים האחרים שהיו על הבמה - מיט רומני, רון פאול וריק סנטורום נהנו מכל רגע.

רק ארבעה מועמדים מציעים את עצמם להנהגת המפלגה, בשלב מוקדם מאוד של המרוץ הרפובליקני והגיעו לעימות שנערך בדרום קרוליינה. גינגריץ' דווקא הצליח ליצור מומנטום. אחרי פרישתו של מושל טקסס ריק פרי, הצליח גינגריץ', שועל קרבות רפובליקני ותיק, לספק בסקרים יריב ראוי למיט רומני. אבל אז, אחת מנשות העבר שלו סיפרה לעיני כל על הרעיונות הליברלים של ניוט במיטה ועכשיו הוא בצרות דומות לאלו שגרמו להרמן קיין לפרוש מהמרוץ.

על פי רוב הסקרים שמפרסמת התקשורת בארצות הברית לקראת הבחירות המקדימות מחר, וגם על פי התוצאות שנרשמו עד עכשיו, מיט רומני - מושל מסצ'וסטס, רפובליקני מתון ובן הזרם המורמוני, הוא המועמד המוביל להתמודד בנובמבר הקרוב מול הנשיא הדמוקרטי ברק אובמה.

רומני נזהר לא לחשוף "ליברליות יתר"

במהלך העימות אמש, רומני נזהר מאוד בשאלות בנושא המסים. "אני לא עומד להתנצל בגלל שאני מצליח", אמר רומני ביוהרה שלא התקבלה באהדה בלבם של הבוחרים הרפובליקנים. ריק סנטורום, מושל פנסילבניה לשעבר ושמרן בדעותיו, תקף את חבריו וטען שתמכו ולא התנגדו מספיק למדיניות של הנשיא אובמה בנושא הרפורמות במערכת הבריאות.

רבים מהמצביעים שיופיעו מחר בקלפיות בדרום קרוליינה הם מצביעים אוונגליסטים בעלי דעות שמרניות ולא אהבו בכלל את הכותרות השערורייתיות על גינגריץ'. כתוצאה מכל, רבים עשויים לנטוש אותו ולחזק את ריק סנטורום או רון פאול ולהחליש את הצד השמרני במפלגה הרפובליקנית. בכך יספקו הבוחרים למיט רומני עוד ניצחון חשוב בדרך למרוץ הדו-ראשי לבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק