בזמן הטביעה: הקפטן הזמין ארוחת ערב

בזמן שאלפי נוסעים נבהלו כשהאונייה קוסטה קונקורדיה פגעה בסלע מול חופי מערב איטליה וקיוו שמישהו יציל אותם - הקפטן בחר להזמין ארוחת ערב. בריאיון לרשת טלוויזיה פיליפינית השף חושף את הפרטים ותוהה: "לא היה לי ברור מה הקפטן עושה ולמה הוא עדיין אוכל את ארוחת הערב כרגיל"

כמעט שבוע חלף מהיום בו טבעה ספינת הקוסטה קונקורדיה - ומדי יום מתגלים פרטים חדשים על מהלך ההפלגה וההתנהלות השנויה במחלוקת של הקפטן. בריאיון לרשת טלוויזיה מהפיליפינים חשף השף של הספינה רוג'ליו בריסטה, כי פחות משעה לאחר התאונה הזמין הקפטן ארוחת ערב ביחד עם אישה נוספת שהייתה איתו.

"תהינו מה קרה, ואחרי זמן מה הרגשתי שמשהו לא בסדר", סיפר בריסטה. "הכלים במטבח נפלו מהמדפים ואז הבנו את הסיטואציה". עוד הוסיף כי קפטן הספינה הזמין ארוחת ערב ב-22:30 בערב שישי, כשהאונייה הכתה בסלעים סמוך לשעה 21:41.

"יש לי 12 שנות ניסיון בבישול על אוניות ואפילו הייתי עד לשריפות אז לא פחדתי כל כך", הודה השף. "אבל לא היה לי ברור מה הקפטן עושה ולמה הוא עדיין אוכל את ארוחת הערב כרגיל".

הקפטן נעצר

רב-החובל של ה"קוסטה קונקורדיה", פראנצ'סקו צ'טינו, נעצר בחשד שבהתנהלותו הביא לגרימת מוות ברשלנות של לפחות שלושה נוסעים ובנטישת כלי השיט. רגע לפני שנלקח לחקירה, הצליח צוות הטלוויזיה האיטלקית TG24 לשוחח איתו ולשמוע ממנו ההצהרה על חלקו בתאונה הקשה.

צ'טינו נראה מבולבל. בתגובה לשאלות הכתבים, אמר "זה רגע קשה. צריך ברגע אחד להחליט את ההחלטה הנכונה כדי להציל כמה שיותר אנשים, ולהביא אותם למקום בטוח". כשנשאל מה עבר עליו ברגעים אלה ענה "בזמן שהפלגנו, לפתע נפתח חור בדופן הספינה, זה גרם לאובדן שיווי המשקל שלנו, הפלגנו על פי המסלול ששורטט במפה ואז לפתע התנגשנו בסלע, זה יצר חור, כמו שראית, הסלעים האלה צצו לפתע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק