קצין מה"קוסטה קונקורדיה" לנמל: "יש לנו רק הפסקת חשמל"

באיטליה הולך ומתברר גודל המחדל שהביא למותם של 11 בני אדם בטביעת ה"קוסטה קונקורדיה". מהקלטות הקשר של הספינה עולה כי גורמים בנמל הציעו להם עזרה לאחר שעלו על שרטון, אך הצוות התעקש: "מדובר בהפסקת חשמל". האזינו להקלטות

האם היה ניתן למנוע את מותם של נספי ה"קוסטה קונקורדיה"? הקלטות הקשר עם נציגי הספינה חושפות כי זמן קצר לאחר שעלתה על שרטון מול חופי איטליה, פנו מבקרת הנמל הסמוך והציעו עזרה. בתגובה אמר לו קצין על הסיפון: "מדובר בהפסקת חשמל".

הקלטת הקשר שודרה היום לראשונה בערוץ "סקיי איטליה", וחושפת את גודל המחדל שהביא למותם של לפחות 11 בני אדם. גורם בבקרת הנמל נשמע בהקלטה פונה לספינה, ומבקש לוודא שהכל בסדר על הסיפון. למרות זאת, הקפטן ושאר הצוות החליטו שלא לדווח לרשויות על התאונה, ועיכבו את ההחלטה לנטוש את הספינה.

בקרת הנמל: "ערב טוב קוסטה קונקורדיה. יש לכם בעיה על הסיפון?"

קונקורדיה:" כן, חיובי, יש לנו הפסקת חשמל על הסיפון. אנחנו בודקים את המצב".

בקרת הנמל: "אתם צריכים סיוע כרגע? אתם נמצאים רק באזור גיגליו?"

קונקורדיה: "כן, חיובי. אנחנו נשארים כאן באזור כדי לטפל בהפסקת החשמל".

בקרת הנמל: "איזה סוג של בעיה, רק הגנראטורים? כי בשיחת טלפון מקרוב משפחה של חבר צוות, הוא אמר שבמהלך ארוחת הערב הכל נפל לו על הראש".

קונקורדיה: "לא, שלילי. יש לנו הפסקת חשמל ואנחנו בודקים את המצב על הסיפון".

בקרת הנמל: "כן, הנוסעים אמרו שהנחתם אותם ללבוש חגורות הצלה, האם זה נכון?"

קונקורדיה: "אני חוזר, אנחנו מבררים את המצב בנוגע להפסקת החשמל".

יותר מ-20 בני אדם נעדרים

תמונות ראשונות שצילמו צוללנים במהלך חיפושים בספינת התענוגות "קוסטה קונקורדיה" נחשפות גם הן היום, ואיתן סיפורי זוועה נוספים. עד כה יותר מ-20 בני אדם שהיו על הספינה עדיין מוגדרים נעדרים.

שישה ימים לאחר שעלתה הספינה על שרטון מול חופי איטליה, ממשיכים צוללנים לערוך חיפושים מתחת למים בין המסדרונות ואלפי התאים שמתחת למים. כוחות ההצלה והחיפושים עדיין נמצאים בשטח, למרות שההערכה היא שהסיכויים למצוא ניצולים או קורבנות הם נמוכים ביותר.

במהלך החיפושים תיעדו הצוללנים את המתרחש מתחת למים. צוותי החיפוש סיפרו כי ראו גופות אנשים בבגדי ערב וחליפות, במה שהיה פעם אולם הריקודים. בנוסף, בצילומים נראים רהיטים, כלים וחפצים שונים צפים להם במים ברחבי הספינה. רוב פעולות החיפוש נעשות כעת בקומה הרביעית של ספינת הענק, לאחר ששם נמצאו רוב הקורבנות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק