תיעוד: כך נראית ספינת הפאר מתחת למים

צוללנים שעורכים חיפושים במסדרונות ה"קוסטה קונקורדיה" חושפים תמונות קשות שצולמו בחלל הספינה. בין היתר נראות גופות בחליפות, בתוך מה שהיה פעם אולם הריקודים. יותר מ-20 בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים

תמונות ראשונות שצילמו צוללנים במהלך חיפושים בספינת התענוגות "קוסטה קונקורדיה" נחשפות היום, ואיתן סיפורי זוועה נוספים. עד כה יותר מ-20 בני אדם שהיו על הספינה עדיין מוגדרים נעדרים.

שישה ימים לאחר שעלתה הספינה על שרטון מול חופי איטליה, ממשיכים צוללנים לערוך חיפושים מתחת למים בין המסדרונות ואלפי התאים שמתחת למים. כוחות ההצלה והחיפושים עדיין נמצאים בשטח, למרות שההערכה היא שהסיכויים למצוא ניצולים או קורבנות הם נמוכים ביותר.

במהלך החיפושים תיעדו הצוללנים את המתרחש מתחת למים. צוותי החיפוש סיפרו כי ראו גופות אנשים בבגדי ערב וחליפות, במה שהיה פעם אולם הריקודים. בנוסף, בצילומים נראים רהיטים, כלים וחפצים שונים צפים להם במים ברחבי הספינה. רוב פעולות החיפוש נעשות כעת בקומה הרביעית של ספינת הענק, לאחר ששם נמצאו רוב הקורבנות. 

הקברניט: נפלתי לסירת הצלה, לא יכולתי לסייע

במקביל, צוותי החילוץ המקומיים ממשיכים בניסיונות למנוע אסון אקולוגי באזור שבו טבעה ספינת הפאר. צוללנים וצוותים מן האוויר החלו בפעולות לשאיבת 2,400 טונות של דלק מבטן האוניה  - כדי למנוע דליפה לים.

גם חקירתו של קפטן הספינה, פרנצ'סקו סקטינו, נמשכת. אתמול הוא דחה החשדות כי היה בין הראשונים שנמלטו מהספינה עם טביעתה, וטען כי סייע בחילוץ הנוסעים - אך לאחר שנפל לסירת הצלה לא יכול היה לסייע ממנה בהמשך החילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת