אופס, טעינו: רומני הפסיד באיווה

בראשית החודש הודיעה ועדת הבחירות באיווה, כי מיט רומני גבר ב-8 קולות בלבד על ריק סנטרום. היום מתברר: רומני דווקא הפסיד ב-34 קולות. עדיין לא ברור אם להפסד הזה תהיה השפעה, אם בכלל, על עתיד המירוץ הרפובליקני לבית הלבן

סליחה, טעינו - לא ניצחת: כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים כי חלה טעות בספירת קולות הבוחרים בבחירות שנערכו לראשות המפלגה הרפובליקנית במדינת איווה - ומיט רומני שהוכרז כמנצח בשמונה קולות בלבד, הפסיד בהפרש של 34 קולות לסנאטור לשעבר ריק סנטרום.

בראשית החודש הודיעה ועדת הבחירות כי רומני גבר על סנטרום בדרמה גדולה ובהפרש זעום. ואולם היום דווח באיווה מפיו של בכיר במפלגה הרפובליקנית כי רומני דווקא הפסיד. "סנטרום קיבל 29,829 קולות - מול 29,805 של רומני", אמר הבכיר. במפלגה עדיין לא מבינים מה עשויות להיות ההשלכות להפסד הזה - במיוחד אחרי שרומני ניצח במדינות נוספות מאז.

ובאשר לרומני עצמו, הוא לא השתכנע מהדיווחים - שכרגע עוד לא אומתו על ידי גורמים רשמיים.

"לאובמה אזלו הרעיונות" 

ב-10 בינואר השלים רומני את הניצחון בניו האמפשייר והתפנה לתקוף את הנשיא אובמה, כמועמד הכמעט ודאי לתפקיד לייצג את הרפובליקנים בבחירות השנה. "לאובמה אזלו הרעיונות וכעת אוזלים לו התירוצים. אנחנו מבקשים מהאנשים הטובים בקרוליינה הדרומית להצטרף אלינו ולהבטיח שגם זמנו של הנשיא יפקע", אמר אז רומני. 

בעקבות הניצון הפך מיט רומני בן ה 63 למועמד הרפובליקני הראשון שמצליח לנצח בשתי המדינות הראשונות במירוץ, למרות שאינו נשיא מכהן. הישג כזה מספק לו מקפצה נוחה מאוד לקראת התחנה הבאה - הבחירות במדינת דרום קרוליינה ב-21 בינואר ובפלורידה ב-31 בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת