שר החוץ האירני: "טורקיה תארח את המשא-ומתן על הגרעין"

לקראת המגעים בין מדינות המערב לבין נציגי הרפובליקה האיסלאמית, אמר שר החוץ של אירן המבקר בטורקיה כי הדיונים בין הצדדים ייערכו ככל הנראה באיסטנבול. נוסף על כך, ציין כי צמרת הממשל באנקרה תהיה מעורבת בתיווך בין הצדדים

עלי אכבר סלאחי (רויטרס)

האם טורקיה היא שתארח בשטחה את השיחות בין נציגי המערב לבין אירן על תכניתה הגרעינית של הרפובליקה האיסלאמית? שר החוץ בטהרן, עלי אכבר סלאחי, טען כי הדיונים בין הצדדים ייערכו באיסטנבול - אולם לא נקב במועד המדויק שבו יחל המהלך.

בביקור בטורקיה אמר סלאחי כי "כעת אנו דנים בקביעת המיקום והתאריך הסופיים", והדגיש כי "אנו בהחלט מעוניינים לנהל משא-ומתן".

סאלחי הסביר כי עמיתו, שר החוץ הטורקי  אהמט דבוטאולו, הוא שיעמוד בקשר בנושא עם נציגי מדינות האיחוד האירופי ובראשן - האחראית על קשר החוץ, קתרין אשטון. נוסף על כך, הוא יהיה המגשר בין מדינות אירופה לבין ראש צוות המשא-ומתן של אירן בנושא הגרעין, סעד ג'לילי.

בבריטניה מכחישים את הפרסומים מפיו של שר החוץ האירני "אין שום תאריך או תכנית מסודרת {לשיחות} מפני שאירן מסרבת לענות לדרישת שהופנו אליה מהאחראים על מדיניות החוץ האירופית שמצפים מטהראן להגיע למשא ומתן ללא דרישות מוקדמות" לשון ההודעה ממשרד החוץ הבריטי

אם אכן יתקיים המהלך בהתאם לפרטים שמסר הנציג האירני, לא תהיה זו הפעם הראשונה שאיסטנבול תארח שיחות מסוג זה. סבב דיונים קודם שנערך בעיר לא הביא לפריצת דרך לקראת הבנות בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת