שיקגו: בני עשרה ביצעו לינץ' בנער - ותיעדו

6 נערים משיקגו נעצרו, לאחר שבתחילת השבוע תקפו, שדדו וביצעו לינץ' בצעיר שמקורו אסיאתי. אחד הנערים תיעד בגאווה את המעשה, וכעת הסרטון שצולם משמש כעדות נגד החבורה האלימה. הסרטון קשה לצפייה

אלימות בלתי נתפסת (חדשות 2)

סרטון וידאו קשה לצפייה מסעיר את התקשורת האמריקנית: שמונה נערים תושבי שיקגו תיעדו את עצמם שודדים ומכים ללא רחמים נער ממוצא אסיאתי - ולאחר מכן העלו את הסרטון ל"יוטיוב". התמונות הקשות הגיעו לידי המשטרה המקומית, שעצרה שישה מהנערים ומנהלת מצוד אחרי שניים נוספים.

בסרטון מתועדים הנערים רודפים אחרי הנער, בן 17, תוך שהם מעירים לו הערות גזעניות. בהמשך ספג הנער מהלומות קשות, שבגינן נאלץ להתאשפז בבית החולים. "הם אפילו לקחו לי את הנעליים", סיפר הנער באזני כתב רדיו של רשת משיקגו.

בלשי המשטרה מחפשים אחר שני נערים נוספים החשודים במעורבות באירוע. "אנו בטוחים שנצליח להגיש כתבי אישום נגד כל הנערים שהשתתפו בלינץ' הזה", אמר מפקד המשטרה המקומית. "עצרנו כבר שישה נערים ואנחנו יודעים מי שני הנערים הנוספים, גם הם ייתפסו". 

הסרטון שהעלו הנערים לרשת, מסייע לשוטרים לשם זיהוי בני הנוער המעורבים, וכחומר לתביעה נגדם. "הצילומים הללו פשוט מטורפים", אמר אחד השוטרים לצוות חדשות ABC והוסיף: " הילדים האלה חושבים שזה בסדר לעשות ולצלם דברים כאלה, הם עושים את זה בכוונה, רוצים אחר כך לתעד את זה ולהעלות את זה לרשת".

גם ראש העיר שיקגו רם עמנואל הביע זעזוע רב מהמקרה. "מעשי הילדים הללו פסולים", אמר. "לא נסבול כאלה דברים, זה לא מייצג את הערכים של העיר הזו, יש אנשים טובים בעיר הזו. האירוע הזה צריך לשמש עבורנו כקריאת השכמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת