צרפת: רב בכיר חשוד שתקף מינית ילדות

הלם בקהילה היהודית לנוכח מעצרו של דניאל פרחי, מנהיג דתי חשוב ששמו נקשר בביצוע עבירות מין חמורות. בקרב בכירי הקהילה שורר הלם: "אם יתברר שהאשמות האלה נכונות, זה יהיה אסון של ממש"

הרב דניאל פרחי (רויטרס)

פרשת מין חמורה מטלטלת את הקהילה היהודית בצרפת, שבמרכזה ניצבת אחת הדמויות המשפיעות ביותר בה. הרב דניאל פרחי, אחד ממייסדי "התנועה היהודית הליברלית של צרפת", חשוד בתקיפתן מינית של כמה ילדות, אחת מהן בת 15.

התנועה שייסד הרב בן ה-70, עוסקת בהפקת הרצאות ואירועים שונים בנושאי תרבות יהודית ודת ובמפגשים עם מאמיני דתות אחרות.

פעיל בולט נוסף בקהילה היהודית בצרפת, הרב מישל צרפתי, הגיב בזעזוע על החשדות נגד פרחי. "אם יתברר שהאשמות האלה נכונות, זה יהיה אסון של ממש", הוא הזהיר - וביקש: "יש להמתין לכך שבית המשפט יאמר את דברו. לבי על הקהילה. הרב פרחי הוא דמות בעלת שם בקרב יהודי צרפת".

נוסף על כך, סיפר צרפתי כי הרב פרחי היה מי שייסד את המסורת השנתית של הקראת שמות היהודים שגורשו מצרפת בימי מלחמת העולם השנייה.

מזכ"ל מועצת הארגונים היהודיים בצרפת (Crif), חיים מוזיקנט, הביע גם הוא הלם לנוכח התפוצצות הפרשה: "הרב פרחי הוא דמות מוכרת בזכות פתיחותו והסובלנות שהוא גילה, שסייעה לו לקדם את השיח בין יהודים, מוסלמים ונוצרים". גם הוא קרא "לכבד את העובדה שהרב חף מפשע עד שיוכח אחרת ולנהוג בפרשה בזהירות הראויה".

פרקליטו של הרב פרחי, עו"ד כריסטופר איילה, הכחיש מכל וכל את המיוחס למרשו ואמר כי הוא "דוחה את ההאשמות שהועלו". נוסף על כך, הביע הסנגור ביטחון בכך ש"ממצאי החקירה יעלו שהרב חף מכל אשמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת