צפו: חילוץ באפילה מה"קוסטה קונקורדיה"

ספינת התענוגות עלתה על שרטון באישון לילה. בתיעוד וידאו חדש שצולם אחד ממטוסי ההצלה בתנאי ראיית לילה נראים הנוסעים המבוהלים מגששים את דרכם לדפנות האנייה הטובעת בעלטה מוחלטת, כשפחד הורגש היטב באוויר

חילוץ באישון לילה (youtube)

תיעוד מלב הים התיכון בלילה שבו טבעה ספינת התענוגות "קוסטה קונקורדיה" סמוך לחופי איטליה ממחיש את רגעי האימה שעברו על הנוסעים, שהמתינו חסרי אונים ומבוהלים בדפנות האנייה השוקעת. הסרטון צולם מאחד ממסוקי החילוץ שהוזעקו לאזור והיה מצויד באמצעים לראיית לילה.

בסרטון נראים הנוסעים מחולצים בתנאים של עלטה מוחלטת - מבלי ששום גוף תאורה האיר עבורם את החושך הכבד שעטף את האזור זמן קצר אחרי עליית הספינה על שרטון. באופן רשמי, גבה האירוע עד כה את חייהם של 11 בני אדם.

התיעוד נחשף שעות אחרי פרסום הקלטת השיחות שבין משמר החופים האיטלקי לבין רב-החובל של ה"קוסטה קונקורדיה", שבהן מסרב האחרון בבירור לקריאות אליו להשתתף בחילוץ הנוסעים.

רב-החובל של ה"קוסטה קונקורדיה", פראנצ'סקו צ'טינו, נעצר בחשד שבהתנהלותו הביא לגרימת מוות ברשלנות של לפחות שלושה נוסעים ובנטישת כלי השיט. רגע לפני שנלקח לחקירה, הצליח צוות הטלוויזיה האיטלקית TG24 לשוחח איתו ולשמוע ממנו ההצהרה על חלקו בתאונה הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת