האזינו: קפטן ה"קוסטה קונקורדיה" נקרא לשוב - ומסרב

ביום בו מניין ההרוגים באסון טביעת הספינה עלה ל-11, באיטליה נחשף תיעוד הקלטת הקשר של קפטן הספינה "קוסטה קונקורדיה" עם משמר החופים שמפציר בו לשוב. "תחזור לספינה ותגיד לי אם הם צריכים עזרה", אומר איש משמר החופים לקפטן. הוא בתגובה: לא הולך לשום מקום

חמש גופות נוספות נמצאו היום בספינת התענוגות שטבעה מול חופי איטליה, מה שמביא את מניין ההרוגים ל-11 בני אדם. וביום הזה נחשפות השיחות שבין משמר החופים האיטלקי לבין רב-החובל של ספינת התענוגות "קוסטה קונקורדיה", שבה מסרב האחרון בבירור לקריאות אליו להשתתף בחילוץ הנוסעים.

הקלטת השיחה פורסמה בעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה".  כך התנהל השיח בין הצדדים:

איש משמר החופים: יש שם אנשים שיורדים בסולם לכיוון הלא נכון. תחזור לספינה ותגיד לי כמה אנשים יש שם וגם מה יש להם על הסיפון. תגיד לי אם יש ילדים ונשים ואיזה עזרה הם צריכים. אני צריך לדעת כמה אנשים יש בכל קבוצה, ברור?

תקשיב לי צ'טינו (רב-החובל), אולי הצלחת להציל את עצמך מהים - אבל אני אגרום לך להיראות נוראי. אתה תשלם על זה. לעזאזל! תחזור לספינה!

רב-החובל: אנא ממך.

איש משמר החופים: בקשות לא יעזרו כאן. אין שום אפשרות כזאת. חזור מיד לספינה ותאשר לי שעשית את זה.

רב-החובל: אני על סירת הצלה ואני לא זז ממנה. אני לא הולך לשום מקום.

הקפטן נעצר

רב-החובל של ה"קוסטה קונקורדיה", פראנצ'סקו צ'טינו, נעצר בחשד שבהתנהלותו הביא לגרימת מוות ברשלנות של לפחות שלושה נוסעים ובנטישת כלי השיט. רגע לפני שנלקח לחקירה, הצליח צוות הטלוויזיה האיטלקית TG24 לשוחח איתו ולשמוע ממנו ההצהרה על חלקו בתאונה הקשה.

צ'טינו נראה מבולבל. בתגובה לשאלות הכתבים, אמר "זה רגע קשה. צריך ברגע אחד להחליט את ההחלטה הנכונה כדי להציל כמה שיותר אנשים, ולהביא אותם למקום בטוח". כשנשאל מה עבר עליו ברגעים אלה ענה "בזמן שהפלגנו, לפתע נפתח חור בדופן הספינה, זה גרם לאובדן שיווי המשקל שלנו, הפלגנו על פי המסלול ששורטט במפה ואז לפתע התנגשנו בסלע, זה יצר חור, כמו שראית, הסלעים האלה צצו לפתע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת