הקונקורדיה - אסון אקולוגי בדרך?

דיווחים סותרים על גופה נוספת שחולצה הבוקר מספינת הפאר, ומספר הנעדרים עודכן הבוקר אחרי בלבול ברשימת הנוסעים. חברת הנסיעות טוענת ש-29 אנשים עדיין לא נמצאו. צוותי החילוץ ובני המשפחה ממתינים לנס ושר הסביבה האיטלקי הכריז על מצב חירום מחשש שנפט הספינה ידלוף למי הים התיכון. הצטרפו לשידור החי מחופי איטליה

הבלבול סביב פעולות החילוץ מספינת הפאר שעלתה על שרטון ממשיך גם היום, ארבעה ימים אחרי האסון: לאחר דיווחים על גופה שביעית שנמצאה בספינה הטובעת הקוסטה קונקורדיה, פורסמה הכחשה גורפת מצד כוחות ההצלה באיטליה. הספינה עדיין תקועה מול חופי טוסקנה, כשעל סיפונה ובבטנה המחלצים ממשיכים בפעילותם בניסיון למצוא זכר מ-29 הנעדרים, שעדיין לא אותרו על פי בדיקה מחודשת של רשימות הנוסעים.

עד עתה חולצו רוב 4,200 הנוסעים ואנשי הצוות, רובם כבר נמצאים בביתם. גורמים רשמיים אישרו כי שש גופות נמשו בוודאות מהמים ומתאי הספינה על ידי כוחות החילוץ. את פעולות החילוץ מהחוף האיטלקי, אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

אמש הקונקורדיה זזה למרחק של כמה סנטימטרים ומבצע החילוץ הפסיק לשעתיים, היום מזג האוויר הסוער עשוי שוב לחבל במאמצי החילוץ. עם עלות השחר, חודשו ניסיונות החילוץ צוותי צוללנים שמצאו גופה אחת הבוקר מתכוונים לעבור בכל החללים, בכל חדר או תא בספינה העצומה.

רב החובל רצה "לעשות רושם?"

בעלי הספינה מאשימים את רב החובל שניסה להתקרב אל קו החוף עם הספינה העצומה "כדי לברך את חבריו על האי", ובכך חרג מהמסלול שנקבע מראש ועלה על הסלעים שפגעו בגוף הספינה.

עכשיו, ארגוני הסביבה וגורמים באיחוד האירופאי חוששים ש 2,300 טונות הדלק שבבטן האוניה, יישפכו למי הים התיכון מול האי גיגליאו, מקום שהוגדר כשמורת טבע. שר הסביבה האיטלקי קוראדו קליני הכריז על מצב חירום, הוא חושש שדלק הספינה ידלוף.

על פי החקירה הספינה התקרבה מידי, הרבה יותר מידי, לחוף האי, הבעלים מחברת "קוסטה - קרוז" אמר שרב החובל , שנעצר בינתיים, ביצע תמרון מסוכן ולא אחראי "כדי לנופף לשלום" לתושבי האי. עורך דינו של רב החובל צ'טינו מכחישים את ההאשמות אבל התקשורת האיטלקית מצטטת היום כמה עדויות מפלילות, אביב של אחד ממלצרי האוניה אמר שבנו התקשר אליו ואמר לו שהוא עומד לעבור מול החוף והם יוכלו להגיד שלום "הספינה התקרבה מידי" הוא אמר "אני מקווה שבני לא ביקש מהרב החובל לעשות את זה , אבל בכל מקרה - זו האחריות של רב החובל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת