יוסטון: פעילת נשים אירנית נרצחה ביריות

גלרייה באגזאדה (30), סטודנטית במכון חקר הסרטן ביוסטון, הייתה אחת מפעילות זכויות הנשים המוכרות בעיר שבמדינת טקסס. הלילה היא נמצאה ללא רוח חיים, כשסימני ירי על גופה. בן זוגה לשעבר סיפר ששמע קול חבטה בזמן ששוחח עמה בטלפון - ולאחר מכן קולות הימלטות. המשטרה: לא ברור אם הרצח בוצע בגלל פעילותה החברתית

חוקרים את רצח הצעירה. ארכיון (רויטרס)

מה גרם למותה של פעילת זכויות אדם אירנית בארצות הברית? משטרת יוסטון, טקסס, הודיעה הבוקר כי גלרייה באגזאדה, צעירה אירנית בת 30 שפעלה למען זכויותיהן של נשים אירניות - נמצאה ללא רוח חיים עם סימני ירי בסמוך לרכבה. חקירה נפתחה בנושא ונסיבות האירוע אינן ברורות בשלב זה.

"גופתה של באגזאדה נמצאה בצד הרכב, כשהוא עדיין פועל", סיפר קצין המשטרה ג'יי.סי. פאדילה. "היא ככל הנראה נורתה בזמן ששוחחה עם האקס שלה. הוא שמע קול חבטה קשה, אבל לא זוכר אם שמע קול ירי. לאחר מכן הוא שמע שמישהו נוסע מהמקום".

באגאזדה הייתה סטודנטית לטכנולוגיה גנטית-מולקולרית שעבדה במכון חקר הסרטן ביוסטון. כלי תקשורת אמריקניים דיווחו כי היא פעלה לקידום זכויות הנשים האירניות. "היא הייתה מאוד מוכרת בקרב חוגי נשים אירניות, משום שהרבתה להפגין", סיפר דובר משטרת יוסטון. עם זאת, הדגיש כי עדיין לא ברור האם מותה קשור לפעילותה החברתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת