תאילנד: פעיל חיזבללה מואשם בתכנון פיגוע בבנגקוק

משרד המשפטים התאילנדי מגיש כתב אישום נגד האזרח הלבנוני שעל פי חקירת המשטרה התאילנדית תכנן פיגוע במרכז תיירותי בבירה בנגקוק

הנאשם מובל למעצר (רויטרס)

משטרת תאילנד מאשימה אזרח לבנוני שחשוד בתכנון מתקפה נגד גורמים ישראלים, יהודים או מערביים בבירה בנגקוק. כתב האישום הוגש לאחר שהמשטרה התאילנדית פשטה על ביתו ומחסן שהיה ברשותו, ומצאה בו כימיקלים בהם היה ניתן לעשות שימוש בייצור פצצה.

ישראל וארצות הברית הזהירו את אזרחיהן מפיגוע טרור אפשרי במרכזי תיירות בבירה התאילנדית. בנוסף, המטה ללוחמה בטרור הוציא אזהרת מסע מנסיעה ליעד זה. המשטרה התאילנדית מנסה עדיין למצוא חשוד נוסף המבוקש אף הוא בחשד למעורבות בתכנון הפיגוע.

החזיק חומר מסוכן

הגבר הלבנוני מואשם באחזקה לא חוקית של נשק מסוכן שמתקן שנזכר על ידו "אנחנו נחקור לעומק ונגלה עם החשוד עבר על עוד חוקים" אמר פאנסירי פראפרוואט מפקד המשטרה אחרי שהציג את החומר הכימי - האמוניום החנקתי שנתפס.

על פי סוכנויות הידיעות, הרשויות בתאילנד עצרו את החשוד אחרי שהתקבל מידע עדותיו מגופי מודיעין מישראל. על פי הדיווחים, החשוד הודה, אחרי חקירה, שהוא חלק מקבוצה שתכננה לבצע פיגועים בתאילנד, בגלל המעצר, הפעולה - בוטלה. אבל האבטחה המוגברת סביב שגרירות ישראל ורחוב הקווא-סאן ממשיכה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת