אחרי 36 שעות: חילוץ דרמטי מספינת התענוגות

גזבר ספינת התענוגות ה"קוסטה קונקורדיה" חולץ מבטן הספינה אחרי יממה וחצי - לעיני המצלמות. ארבעה מתוך שבעה הישראלים שהיו על הספינה שבו כבר לארץ בשלום, אך עשרות בני אדם עדיין מוגדרים כנעדרים

36 שעות לאחר שטבעה ספינת התענוגות ה"קוסטה קונקורדיה", חילצו בהצלחה כוחות הצלה איטלקים את אחד מאנשי הצוות, לעיני המצלמות. גם בשעה זו עדיין נמשכים החיפושים אחר עשרות נעדרים נוספים.

לאחר ששמעו בנס את קריאותיו של מאנריקו ג'יאנפטרוני, גזבר הספינה, הזעיק צוות ההצלה מסוק לאזור שבו טבעה הספינה, והאיש חולץ בשלום. בשעות שחלפו מאז טביעת הספינה, שהה האיש באחד החללים בבטן הספינה, כשרגלו שבורה. הוא צרח במשך שעות לעזרה, אולם איש לא שעה לעזרתו - עד היום בצהריים, כשלפתע צוותי החילוץ שמעו את צעקותיו מתוך החלל שבו היה לכוד.

לאחר שהגיע לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, אמר ג'יאנפטרוני לאנשי התקשורת המקומית: "לא איבדתי תקווה, אפילו לא לרגע. ידעתי שיצילו אותי, אבל זה היה סיוט של 36 שעות".

מוקדם יותר חולצו בני זוג מקוריאה הדרומית, שחגגו את ירח הדבש בספינה היוקרתית. צוותי החילוץ הגיעו אל השניים יותר מ-24 שעות אחרי התאונה. אחד הכבאים שפעל במהלך חילוץ הנוסעים סיפר כי "זו עיר צפה, זה מאוד קשה להגיע לכל חלל הספינה". ארבעה מתוך שבעה הישראלים שהיו על הספינה, שבו לפני זמן קצר שלמים ובריאים לישראל.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת האיטלקים , נמשכים החיפושים אחר עשרות נוסעים נוספים שהיו על סיפון ה"קוסטה קונקורדיה". גופותיהם של שלושה בני אדם - שני אזרחי צרפת, ואזרח פרו, הובאו מוקדם יותר לנמל.

רב החובל: "איני אשם בתאונה"

פראנצ'סקו צ'טינו, רב החובל של ספינת התענוגות קוסטה קונקורדיה שעלתה על סרטון סמוך לחופי איטליה, נעצר. הרשויות באיטליה מאשימות אותו בגרימת מוות ברשלנות של לפחות שלושה נוסעים ובנטישת כלי השייט. רגע לפני שנלקח לחקירה, הצליח צוות הטלוויזיה האיטלקית TG24 לשוחח איתו ולשמוע ממנו ההצהרה על חלקו בתאונה הקשה.

צ'טינו נראה מבולבל. בתגובה לשאלות הכתבים, אמר "זה רגע קשה. צריך ברגע אחד להחליט את ההחלטה הנכונה כדי להציל כמה שיותר אנשים, ולהביא אותם למקום בטוח". כשנשאל מה עבר עליו ברגעים אלה ענה "בזמן שהפלגנו, לפתע נפתח חור בדופן הספינה, זה גרם לאובדן שיווי המשקל שלנו, הפלגנו על פי המסלול ששורטט במפה ואז לפתע התנגשנו בסלע, זה יצר חור, כמו שראית, הסלעים האלה צצו לפתע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת