ניצולה ישראלית משחזרת: "הכל נטה על הצדה"

זמן קצר לאחר שהספינה "קוסטה קונקורדיה" עלתה של שרטון, התגלה כי 7 ישראלים שהו עליה. אחת מהן, הילה אשכנזי, שחזרה את רגעי האימה: "הקוסם ברח באמצע ההופעה, היינו בהלם". מניין ההרוגים: 3 בני אדם

שבעה ישראלים היו על ספינת התענוגות האיטלקית שעלתה של שרטון אתמול בערב מול חופי מערב איטליה. ממשרד החוץ נמסר כי השבעה יצרו קשר ומצבם טוב. על הספינה היו אלפי בני אדם - 69 מתוכם עדיין מוגדרים נעדרים ושלושה נהרגו באירוע.  

הלילה דיווחה הטלוויזיה האיטלקית כי כוחות ההצלה מצאו שני ניצולים על סיפון הספינה. תחילה נמסר כי המחלצים שמעו קולות של גבר ואישה ממעמקי הסיפון, ולאחר מכן הצליחו להגיע אל השניים ולחלצם. מצבם של הניצולים, ממוצא אסייאתי, מוגדר טוב.

מאיר שטרית, ישראלי שהיה על סיפון האנייה האיטלקית, חגג בה את יום הולדתו עם אשתו. על הרגעים שבהם החלה ההפלגה להשתבש הוא סיפר: "אמרו לנו כל הזמן שיש תקלה ואחד הגנראטורים נשרף. אחרי מספר דקות הבנתי שמשהו לא בסדר והחלטנו לרוץ לחדרים ולקחת את ערכות ההצלה. אז כולם היו כבר בהיסטריה".

"הגענו לקומה הרביעית ומשם פינו אותנו בסירות הצלה", הוא גולל את האירועים הדרמטיים. "שטנו משם למזח שהיה ממש קרוב. ראיתי את האורות של הבתים והבנתי שפה זה לא טיטאניק, אבל היה מפחיד מאוד".

"הקוסם ברח באמצע ההופעה"

ישראלית אחרת שחולצה בשלום מהספינה היא הילה אשכנזי. בשיחה שערכה הבוקר עם חדשות 2 היא סיפרה על רגעי האימה שעברה יחד עם הוריה.

"פתאום שמענו קול, כאילו האנייה פגעה במשהו. לאחר מכן הייתה תחושת לחץ אבל אף אחד לא ידע מה באמת קרה. האמת, גילינו על מצב הספינה באמצע הופעה של קוסם", תיארה אשכנזי, "במהלך ההופעה הוא פשוט קם וברח. לאחר מכן הסתכלנו מאחוריו וראינו וילון תלוי באלכסון, ואז הבנו שהאנייה נוטה לאחד הצדדים".

"אמרתי להורים שלי שכדאי שנלך להחליף בגדים", הוסיפה אשכנזי, "היינו לבושים בבגדי ערב, שמלות ועקבים. הלכנו מהר לחדר לקחת חליפות הצלה ורצנו לסיפון. למזלי הצליחו להוריד אותנו אל ספינת הצלה, כי לאחר מכן כבר הפסיקו לחלץ אנשים בשל זווית הספינה".

הקברניט נעצר בחשד להריגה

רשת הטלוויזיה CNN דיווחה מוקדם יותר כי המשטרה באיטליה חקרה את קפטן הספינה האיטלקית "קוסטה קונקורדיה" שטבעה, פרנצ'סקו סקטינו. הוא נעצר בחשד להריגה ונטישה של הספינה והוא נחקר במשך שעות ארוכות.

הספינה עלתה על שרטון בליל שישי כשהייתה מול חופי מערב איטליה וחולצו ממנה כ-4,000 בני אדם. הקברניט שנעצר התראיין לאחר התקרית לרשת מקומית וסיפר כי "בזמן שהספינה הפליגה במהירות שיוט פגענו בסלע". עוד הוסיף כי לפי המפה הימית היו אמורים להיות מספיק מים מתחת לכלי השיט.

צפו ברגעי הטביעה הקשים:

נוסעים שחולצו מהספינה סיפרו כי הרגישו כי מדובר בטביעה כמו זאת של הטיטאניק. "לפתע שמענו רעש עצום, הבנו שהספינה התנגשה במשהו, והכל סביבנו החל ליפול. היו זכוכיות בכל מקום, ואנשים החלו לרוץ ולצרוח בבהלה", סיפר אחד הנוסעים.

קפטן הספינה האיטלקית שטבעה נעצר

איטליה: ספינת ענק עלתה על שרטון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת