כוננות בבנגקוק: איש חיזבאללה נעצר בחשד שתכנן פיגוע טרור

ארה"ב הודיעה על העלאת כוננות בבירת תאילנד מחשש לפיגוע - ושעה לאחר מכן הודיעו הרשויות: עצרנו איש חיזבאללה בעיר, לאחר תיאום עם ישראל. הוא הועבר לחקירה. בהתקרב יום השנה לחיסול מורנייה, חוששים בישראל כי חיזבאללה יבקש לנקום

אנשי חיזבאללה. פעיל נעצר (רויטרס)

האם חיזבאללה ביקש לפגוע במטרות ישראליות בבנגקוק? בשעות הצהריים נעצר על ידי משטרת תאילנד אזרח לבנוני, החשוד כי הוא פעיל של הארגון, בחשד כי תכנן לבצע פיגוע טרור בעיר הבירה - כך הודיע סגן ראש ממשלת תאילנד. ההודעה באה שעה בלבד לאחר שארצות הברית פרסמה התרעה מפני פיגוע טרור אפשרי בבנגקוק.

"חשוד לבנוני מארגון חיזבאללה נעצר על ידי כוחות הביטחון והמשטרה", אמר הבכיר התאילנדי קאלם יומבומרונג לסוכנות הידיעות "רויטרס". "הוא נלקח להמשך חקירה. בעקבות החשש ששגרירות ישראל תותקף על ידי טרוריסטים, בכירים במשטרה ניהלו מגעים חשאיים עם בכירים ישראלים עוד לפני כניסת השנה החדשה".

"חשש מגורמים עוינים שיבצעו פעולות טרור"

שעה קודם לכן פרסמה שגרירות ארצות בתאילנד אזהרה לאזרחיה השוהים במדינה מפני "גורמים עוינים זרים שעתידים לבצע פעולות טרור במדינה". באזהרה נכתב שיש להתרחק מריכוזי קהל גדולים בהם יש תיירים רבים.

בישראל שבו לאחרונה וביקשו מהנציגויות בעולם לשמור על ערנות גבוהה ועל כוננות, לקראת יום השנה הרביעי לחיסולו של רמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה. ארגון חיזבאללה ממשיך לאיים כי יפגע במטרות ישראליות על מנת לנקום את החיסול. רק לפני שבועיים הועלתה הכוננות בבירת בולגריה, סופיה, בעקבות חבילות חשודות שהונחו בסמוך לאוטובוס ישראלים שנסע בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת