"אירן לא רוצה פצצה גרעינית"

אירן ממשיכה להכחיש כי היא מפתחת נשק גרעיני. בביקורו באמריקה הלטינית, חוזר הנשיא האירני אחמדינג'אד וטוען כי תכנית הגרעין שבמדינתו היא למטרות שלום. אחמדינג'אד האשים את ארה"ב כי היא "מחרחרת ריב" והנשיא האקוודורי הצטרף אליו ואף הוסיף שיש לדחות את דוח סבא"א

נשיא אירן מחמוד אמדינג'אד אמר הבוקר כי המערב יודע שארצו מפתחת יכולות גרעין לצרכי שלום ומשתמשת בעניין כתירוץ. "השאלה הגרעינית היא תירוץ פוליטי", אמר הנשיא האירני במהלך ביקורו באקוודור, "כולם יודעים שאירן לא מחפשת לבנות פצצת אטום. אירן אינה נחפזת כמו (מדינות אחרות) לבזבז כסף ולא ולהשתמש בהן. אנו, עקרונית, לא רוצים לבנות פצצת אטום".

הנשיא האירני המשיך וטען כי ארצות הברית עוינת את אירן כבר שנים ארוכות וכי האמריקנים מחרחרים ריב בזירה הבינלאומית. "אנו סבורים שכל מעצמה ששמה את עצמה בעימות, במלחמה עם האנושות, תיאלץ לחזור בה. אנו ממליצים, אם הם באמת רוצים להבין את המציאות של העם האירני, שישלחו פקחים", אמר הנשיא האירני.

נשיא אקוודור אלי קוריאה דיבר אף הוא ואמר כי מדינתו סומכת על טהרן וכי הוא בספק אם העולם יאמין לוושינגטון. "הדוח (של סבא"א) הסיק ש'אירן מפתחת נשק גרעיני', דבר שאירן תמיד הכחישה ואנו מאמינים לממשל האירני. אך על מה היה מבוסס הדוח? על תצפיות ישירות? על מקורות ראשוניים? לא, על מקורות משניים: שירותי הביון של המדינות שתמיד ניסו לבודד, להפעיל לחץ על אירן", לדבריו.

"איך ניתן לקבל את הדוח הזה?" המשיך קוריאה לתהות, "האם אין זה אותו הדבר שקרה בעירק, שהוביל לפלישה שגבתה חיים של יותר ממיליון בני אדם? אפילו שבסופו של דבר, הגיעו למסקנה שלעירקים לא היה נשק להשמדה המונית. איך אפשר שלא ללמוד מההיסטוריה, ועוד היסטוריה כה קרובה ומכאיבה?" שאל הנשיא האקוודורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת