שר ההגנה האמריקני: "לא מעורבים בחיסול בטהרן"

ארה"ב מגיבה להאשמות אירן כי היא וישראל עומדות מאחורי ההתנקשות במדען הגרעין האירני שלשום: שר ההגנה האמריקני לאון פנטה מכחיש בתוקף מעורבות אמריקנית במעשה: "זה לא מסוג הפעולות שאנחנו מבצעים". עם זאת, פנטה הוסיף כי לארה"ב יש "רעיונות" כלשהם בנוגע למי היה עשוי לעמוד מאחורי ההתנקשות

זירת החיסול בטהרן (רויטרס)

ארה"ב מכחישה שהייתה מעורבת בחיסול מדען הגרעין האירני בטהרן ביום רביעי, אך יש לה רעיונות בנוגע למי ביצע את המעשה, כך אמר הלילה שר ההגנה האמריקני לאון פנטה בפגישה עם חיילים.

"אני יכול לומר לכם דבר אחד: ארה"ב לא הייתה מעורבת במעשה הזה. זה לא מסוג הפעולות שאנחנו מבצעים", אמר פנטה לחיילים בבסיס צבאי בטקסס.

"יש לנו רעיונות כלשהם בנוגע לשאלה מי היה עשוי להיות מעורב בהתנקשות, אך איננו יודעים דבר בוודאות", הוסיף. "לא היינו מעורבים בשום דרך, בשום דרך, בהתנקשות שהתרחשה שם".

אירן: "ישראל אחראית לחיסול"

ביום רביעי דיווח הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטין בבלוג "תיקון עולם" כי מקור ישראלי אומר שהמוסד ו-MEK, קבוצת אופוזיציה אירנית, פעלו יחד והביאו לחיסול המדען. לפי הדיווח, זו אינה הפעם הראשונה שהמוסד משתף פעולה עם גופים אירניים מחתרתיים.

מדען הגרעין פרופסור מוסטפה אחמדי-רושאן הוא האיש שנהרג בפיצוץ סמוך לאוניברסיטת טהרן, לאחר שאדם רכוב על אופנוע הצמיד לרכבו פצצה. בפיצוץ נהרג אדם נוסף ונפצע אדם אחד. מוקדם יותר האשים בכיר אירני את ישראל בחיסול ואמר כי "ישראל מעוניינת להגיע לעימות צבאי עם אירן".

סגן המושל בבירה ספארלי באראטלו אמר לסוכנות הידיעות האירנית "פארס" שהאירוע מזכיר מאוד אירועים קודמים של חיסולי מדענים אירנים מובילים. "הפצצה הייתה פצצה מגנטית , פצצה זהה לאלו שבהן השתמשו כדי לחסל מדענים בעבר, זו עבודה של הציונים", אמר לסוכנות הידיעות.

על פי דיווח אחר בתקשורת האירנית, ב"פרס טי.וי", פרופסור רושאן עבד יחד עם אנשי תכנית הגרעין האירנית בכור בנתנז והיה המפקח על העשרת האורניום במתקן. מרבית הפרסומים באירן טוענים שהפרופסור מומחה בנושאי אנרגיה ונפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת